Petice za zastavování vlaků dálkové dopravy v České Třebové

04.12.2015 21:36

My, níže podepsaní občané České Třebové a okolí, prostřednictvím této petice žádáme Ministerstvo dopravy České republiky o úpravu dopravní obslužnosti dálkovou dopravou ve směru do/z Brna hl.n. a dále na Slovensko a Rakousko.

Petice za zastavování vlaků dálkové dopravy v České Třebové
Foto: rodinnevylety.cz
Popisek: Česká Třebová

My, níže podepsaní občané České Třebové a okolí, prostřednictvím této petice žádáme Ministerstvo dopravy České republiky o úpravu dopravní obslužnosti dálkovou dopravou ve směru do/z Brna hl.n. a dále na Slovensko a Rakousko. Dopravní obslužnost dálkovou dopravou v uvedeném směru bylo v době platnosti JŘ 2014/2015 na dobré úrovni. JŘ 2015/2016 je v tomto směru značným zhoršením, protože při cestování do Bratislavy jsou cestující nuceni využít nástupní stanici Pardubice hl.n. a nebo trávit neúměrnou dobu cestování regionální dopravou, popř. v nekulturním prostředí značně vyžilých vlaků kategorie R.

Vzhledem k tomu, že železniční stanice Česká Třebová je uzel s rozsáhlou spádovostí pro cestující dálkovou dopravou nejenom do Prahy a Ostravy, ale především do Brna a dále do sousedních zemí, tak požadujeme:

1. Aby Ministerstvo dopravy České republiky dodržovalo základní dokumenty dopravní politiky státu, tzn. Bílou knihu a Zelenou knihu.

2. Aby Ministerstvo dopravy České republiky přestalo ignorovat požadavky a potřeby krajů a místních samospráv v oblasti dopravní obslužnosti dálkovou dopravou objednávanou Ministerstvem dopravy České republiky.

3. Aby při tvorbě Studií a projektů vztahujících se k dopravní obslužnosti území Ministerstvo dopravy České republiky plně spolupracovalo s oprávněnými složkami krajů a místních samospráv a ve vyjadřovacím procesu bralo vážně jejich připomínky a požadavky.

4. Aby bylo zamezeno svévolnému rozhodování úředníků Ministerstva dopravy České republiky     
o omezení nebo zrušení dopravní obslužnosti území vlaky objednávanými Ministerstvem dopravy České republiky bez jakéhokoliv projednání s oprávněnými složkami krajů a místních samospráv.

5. Aby bylo umožněno občanům České republiky využití prostředků dopravní obslužnosti v místech,
ve kterých je požadavek krajů a místních samospráv.

Prostřednictvím této petice usilujeme o zlepšení dopravní obslužnosti pro občany nejen České Třebové, ale i obcí, pro něž je dostupnost České Třebové výhodnější, než Pardubice hl.n. Dále pomocí této petice usilujeme o dodržování ustanovení dokumentů dopravní politiky státu ze strany Ministerstva dopravy České republiky a tím i o omezení svévolných a neodborných zásahů úředníků Ministerstva dopravy České republiky, které jsou zdrojem zhoršení stavu v oblasti dopravní obslužnosti. Tzn., že tyto zásahy nikdo nechce a proto se s nimi ani nehodláme dále ztotožňovat. Chceme dát plně najevo, že dopravní strategie zemí na západ od našich hranic jsou pro nás, občany České republiky nepřijatelné a máme za to, že dopravní strategie České republiky má odpovídat podmínkám České republiky a ne státům s jinými zvyklostmi a s jinými ekonomickými podmínkami. Odmítáme sledovat „závody“ na kolejích mezi Prahou a Ostravou, které jsou zdrojem narušení požadované dopravní obslužnosti. Věříme, že tyto požadavky budou důsledně projednávány a brány v potaz.

Předem děkujeme.

S pozdravem

Jiří Pálka a Stanislav Ešner

Za petiční výbor:

Jiří Pálka a Stanislav Ešner
Zastupovat petiční výbor při jednání se státními orgány je oprávněn:
kterýkoliv člen petičního výboru (klauzule vyžadovaná §5, písm. 1 zák. č. 85/1990 Sb.

Petici můžete podepsat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…