Petr Hampl: Jak dál s obranou Západu

23.09.2021 18:08 | Glosa

Denní glosa Petra Hampla

Petr Hampl: Jak dál s obranou Západu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Hampl

Šéf Pirátů Ivan Bartoš nechce islámskou Evropu. Předseda vlády Andrej Babiš používá ostřejší výrazivo než bývalé antiislámské hnutí. Francouzský multikulturalista Macron prosadil „zákon na ochranu republiky“, který jde v některých oblastech tak daleko, jak my bychom se tehdy zajít neodvážili.

Pro nás z bývalého antiislámského hnutí tím skončila jedna etapa. Už nemusíme burcovat, že islámská migrace je průšvih. To je mainstream. To říkají všichni, kromě pár fanatiků a konspiračních teoretiků v České televizi, Multikulturním centru Praha, pražském magistrátě a jinde. Že by nám někdo poděkoval nebo nás aspoň přestal urážet, s tím počítat nemůžeme. Ale tak to prostě v životě chodí.

Jenže to, že všichni ten průšvih vidí, to ještě vůbec neznamená, že se ho podaří odvrátit. Potřebujeme studovat, zkoumat, detailně pochopit mechanismy zkázy a vymyslet, jak je zastavit. To je práce, která obsahuje víc přemýšlení a výzkumných činností a která nepotřebuje pouliční demonstrace ani facebookové kibicování. A kterou za nás neudělá žádný Babiš ani Bartoš (i když k tomu mají neomezené zdroje).

(zdroj: petrhampl.com)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Pokorný: Prohráli Piráti demokraticky?

21:37 Richard Pokorný: Prohráli Piráti demokraticky?

Byla porážka Pirátů v těchto volbách demokratická? A byla férová? A odpovídá počet jejich mandátů je…