Petr Kolman: Německé úřady údajně povolily Syřanovi bigamii

04.02.2018 12:10

Z notýsku brněnského občanského aktivisty

Petr Kolman: Německé úřady údajně povolily Syřanovi bigamii
Foto: archiv Petra Kolmana
Popisek: Petr Kolman

Německé úřady povolily Syřanovi bigamii, může si přivézt druhou ženu...pozor, ne však druhou a třetí tchýni, i v SRN o takto přísných trestech musí rozhodovat soud ne správní úřad.

O imunitě

Máloco mne jako brněnského právního pedagoga a občanského pasivistu  dokáže „vytočit“ jak vypečené mediální rozumy některých politiků a političek ve stylu - až budeme mít „skutečně nezávislou policii a justici“, tak můžeme zrušit imunitu!

Takže pro Vaše voliče má dnešní , ne zrovna levná justice (cca tři tisíce soudců s průměrným platem okolo sta tisíc korun hrubého měsíčně ) , být dostatečně kvalitní a spravedlivá , ale pro Vás, vážení politici, nikoliv? Sancta simplicitas!

Rétorický šach mat závěrem – pamatujete, že ještě před čtyřmi roky žádalo hnutí ANO ve svém volebním programu, aby byla imunita úplně zrušena s výjimkou projevů ve sněmovně?!

O alkoholu

V Litvě prý spotřebovávají více alkoholu než v jiných zemích světa, včetně sousedního Ruska, Běloruska či Polska....ještě trochu a dostaneme se snad na úroveň Brna-střed  posteskl si litevský ministr zdravotnictví a nalil si dalšího "panákuse alkoholikuse".

O relativizaci

V rámci prokrastinace jsem si přečetl citát populárního brněnského sociologa a (spolu)zakladatele hnutí Žít Brno St. Bilera.

StB: …Před měsícem jsem řekl, že Klaus se Zemanem tuhle zemi mentálně zdevastovali stejně jako Husák s Jakešem."

Pane Stanislave, to snad nemyslíte vážně! Neříkám, že V.Klaus anebo M. Zeman  nemají a neměli své chyby, ale taková relativizace "ne-dobra" mi přijde zcela nepatřičná. Příště prodavačku z Albertu, která Vám prodá prošlý veganský salát přirovnáte třeba k Hitlerovi či dokonce k Trautenberkovi?  https://email.seznam.cz/static/wm/img/empty.gif

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…