Petr Kolman: Z notýsku občanského pasivisty

13. 7. 2018 18:12

Glosy Petra Kolmana

Petr Kolman: Z notýsku občanského pasivisty
Foto: archiv Petra Kolmana
Popisek: Petr Kolman
reklama

Chovanec nakonec
Bývalý úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec nabídl poslaneckému klubu sociálních demokratů, aby bez jeho účasti rozhodl o jeho případném vyloučení. Poslanci vyloučení nepožadovali. "Pokud by mě z klubu vyloučili, tak bych se mandátu okamžitě vzdal," řekl Právu.
Přátelé, to je výzva....ale mám obavu, že by mu pak psali občané, aby se mandátu nevzdával, a on by lidem s obrovským sebezapřením a nesmírnou pokorou vyhověl a obětoval se pro vlast, jako již poněkolikáté.

***

K pěně dní
Pro vyváženost dodejme - Miroslav Kalousek, tehdy předseda KDU , ano M.K. byl i nejvyšší lidovec, to se dnes už moc neví, souhlasil s jednáním o menšinové vládě opřené o komunisty!!!.
Ano, o komunisty, a dle svědectví pamětníků jim v tom (ne)památném roce 2006 po Kristu, prý ani vůbec nenadával.

***

Právní rady na kolejích
Dopravní podnik Prahy vyplatil za osm let víc než 300 milionů za externí právníky....už s těmi právními poradnami pro cestující v metru musíme přestat, hrozně to leze do peněz,  sdělila tisková mluvčí Bc. Soňa  Užvaněná Dis.

***

Stoletá brněnská informační válka?
Předvčera mne   pobavil nějakej chytroprd pardon expert  z neziskovky, který ve vysílání  ČRo vážně tvrdil,   že přesun vlakového nádraží v Brně je třeba ještě důkladně prodiskutovat. Inu, 100 let diskuzí asi nestačí! Diskutujme, diskutujme, času je dost....

***

Moderní město Brno a veřejné bazény
Sport a pohyb je velice zdravý, na tom se shodnou politici i lékaři. Jedním z nejdravějších je bezesporu plavání. Hlavním jeho pozitivem je zejména to, že při plavání si protáhneme tzv. celé tělo. Ostatně doporučuje se i pro lidi s nadváhou, ke kterým se řadí i autor této glosy.
Jsem rád, že město Brno plavání podporuje, avšak chci upozornit na jeden malý organizační problém.
Nechápu, proč neexistuje jednotná karta (se společným kreditem) na všechny městské bazény/koupaliště - konkrétně nerozumím nepropojenosti karty na oblíbená koupaliště Kraví hora a Riviéra. Vážení radní, občana v 21.století opravdu nemusí zajímat, že zřizovatelem jednoho je město Brno a druhého městská část Brno-střed, nota bene jedinou právnickou osobou je město Brno. Navíc koalice ANO-KDU-SZ-ŽB-Piráti je stejná na obou radnicích.
Dočkáme se zlepšení?

***

Vzkaz reklamním mágům
To je samé - "Z darů naší země" - a pak za to chcete  takové nekřestanské peníze.
Nota bene neplatí již od časů římského práva, že pojmovým znakem daru je bezúplatnost?

Hezké léto! 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Jandejsek: Ulice a agrární negramoti se opět snaží připravit nás, české občany a české hospodářství o miliardy korun

22:03 Zdeněk Jandejsek: Ulice a agrární negramoti se opět snaží připravit nás, české občany a české hospodářství o miliardy korun

Není tomu tak dávno, co naše vlády bez odborníků způsobily obrovskou redukci potravinové soběstačnos…