Petr Sedláček: Teď se EU ukaž, jak umíš bránit zájmy Evropanů

03.02.2019 9:29 | Zprávy

EU žije Brexitem. Nepopírám, důležitý problém. Nyní tu je ale další hrozba. Závažnější. Zatímco Brexit může způsobit dlouhou řadu převážně ekonomických, snad i společenských problémů, nová hrozba se ovšem týká přímo životů veliké části obyvatel starého kontinentu. V přímém slova smyslu. Spojené státy i Ruská federace odstoupili od smlouvy INF!

Petr Sedláček: Teď se EU ukaž, jak umíš bránit zájmy Evropanů
Foto: Archiv
Popisek: Mapa Evropy

USA svalují vinu na RF. Staví na faktu, či domněnce, že nově vyvíjená ruská raketa může doletět dál, než oněch 500 km. Rusku se zase nelíbí, že Gorbačov smlouvu o likvidaci raket malého a středního doletu podepsal, přestože se to týkalo jen nosičů, vystřelených ze země a nikoliv těch vypálených z lodí a letadel, tedy US vojenské techniky, která na rozdíl od druhé strany operuje v blízkosti ruských hranic. Je tu ještě ten důvod, že ke smlouvě nepřistoupily další jaderné země. USA vadí především Čína (ta ovšem již deklarovala, že k mnohostranné smlouvě by byla ochotna se připojit).

To vše jsou veřejně uváděné důvody. Jsou určeny médiím a veřejnosti a pravdy tak na nich nemusí být možná ani za mák a skutečné příčiny budou ležet jinde. Média, jak je jejich dobrým zvykem, se totiž vždy snaží překroutit každou informaci tak, aby se hodila do jejich výkladu událostí a o skutečných zájmech jednotlivých mocností mohou komentátoři jen hádat. Přitom šance, že se trefí do černého, je menší, než to zrnko písku.

Pak jsou tu ovšem slova. Zaznamenaná, médii nepřežvýkaná, neupravená. Mezi nimi i slova ruského prezidenta, který uvedl, že Rusko nebude samo umísťovat rakety malého a středního doletu do doby, kdy se na určitých územích světa neobjeví podobné americké zbraně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Takhle se dnes v naší zemi vládne

11:34 Ivo Strejček: Takhle se dnes v naší zemi vládne

Denní glosa Ivo Strejčka