Stojí tak proti sobě Tsipras (Syriza) a Meimarakis (Nová demokracie). Tsipras, který kromě slibů Řekům nic nového nepředvedl, proti Meimarakisovi, který patří do starých struktur Nové demokracie a pohybuje se v nejvyšší politice pěknou řádku let. Argumentují v souladu se svojí politickou historií. Syrizovské zatím nic neříkající a nic neřešící „ne“ proti heslům Nové demokracie, která vyzývají k zastavení „pokusů Syrizy“ (slova Meimarakise na závěrečném volebním mítinku na aténském náměstí Omonia).
Jediným překvapivým zjištěním, které ovšem nezaznívá oficiálně, je, že velká část středolevých voličů se přiklání na stranu Nové demokracie. Jedná se většinou o dnes již bývalé voliče socialistického Pasoku, kterému v průzkumech zbývá pouhých 5 %, což není ani jeho tvrdé voličské jádro.
Podle řecké pobočky agentury Bloomberg jsou možné tři volební scénáře.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci
Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...
Další články z rubriky

12:17 Milan Knížák: Na to petice nestačí
Glosa Milana Knížáka.
- 15:26 Petr Hampl: Jak se daří trumpovské revoluci
- 15:23 Pavel Foltán: Kocourkovstan v o/bludném kruhu mediální politiky?
- 10:17 Petr Sedláček: Skutečná válka se dnes vede a dozajista i povede jinak
- 12:17 Ivo Strejček: Mohou být Trumpova cla šancí pro renesanci národních zájmů?
- 15:16 Zdeněk Jemelík: Srovnání nesrovnatelných procesů