Prohlášení Svazu pacientů ČR k doporučení prezidenta Zemana

15.02.2017 21:48

Svaz pacientů ČR je překvapen doporučením prezidenta Zemana, aby důchodci zachraňovali nemocnice! To nebylo ani za premiéra Topolánka a Nečase…

Prohlášení Svazu pacientů ČR k doporučení prezidenta Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Luboš Olejár, prezident Svazu pacientů ČR

Co vede prezidenta Zemana jít proti českým důchodcům?

Svaz pacientů ČR rozhodně odmítá Ústavě ČR odporující stanovisko prezidenta Zemana, že by se měly opět zavést poplatky pacientů za pobyt v nemocnici, jak dnes doporučil českým důchodcům. Sociální systém musí být řešen tak, aby počítal i s těmi nejslabšími a financován byl solidárně, tak jak to předpokládá Ústava České republiky.

Žádné poplatky za zdravotní péči tuto podmínku nesplňují. Prezidentovo stanovisko je blízké asociálním názorům, které veřejně zastává zdravotnický poradce ministra financí Adam Vojtěch, ale nemělo zaznít z úst hlavy státu. Nelze také odkazovat na politiku ČSSD, ministr zdravotnictví za ČSSD jedná v souladu s Ústavou ČR a s žádnými poplatky nepočítá.

Rovněž není pravda, že poplatky a s tím souvisící újma pro sociálně slabé jsou nutné kvůli zvýšení platů sester. Na to je potřeba dokonce více peněz, ale ty váznou na váhání se zdaněním zisků odcházejících do zahraničí a na jen pomalém zvyšování nedostatečných mezd a platů. To je oblast, kterou doporučujeme pozornosti pana prezidenta.

Svaz pacientů ČR je připraven vyslat na hrad svou delegaci a podat vysvětlení, které se opírá o Ústavu ČR a Listinu základních práv a svobod.

Praha 15.2.2017

Luboš Olejár
prezident za Grémium Svazu pacientů ČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

František Mareš: Ozvěny zastaveného času – EURO 2020

10:40 František Mareš: Ozvěny zastaveného času – EURO 2020

Kniha pro ty, kteří chtějí vědět o fotbale víc, než z televizních obrazovek.