Radomil Bábek: Nástup diktatury? Zatím jen průzkum politického trhu

02.04.2020 7:33 | Zprávy
autor: PV

Podnikatelské odbory upozorňují na mocenskou taktiku, která je dobře známá ze všech totalit. Nejprve jen tak nenápadně ministr Metnar naznačuje, že by tady taková možnost byla, aby se od toho nekompromisně premiér Babiš distancoval. On žádnou větší moc nechce! Tak tomu uvěří jen úplný hlupák.

Radomil Bábek: Nástup diktatury? Zatím jen průzkum politického trhu
Foto: Archiv RB
Popisek: Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů

Miloš Zeman se jezdí učit stabilizovat společnost do komunistické Číny, Andrej Babiš a jeho pohůnci zase do Maďarska, kde vládne autoritářsky premiér Viktor Orbán. Český premiér bažící po neomezené moci neodolal, aby nezatoužil následovat maďarský příklad, jak omezit parlamentní „žvanírnu“, sebrat zákonodárcům pravomoci a předat je sám sobě. Přitom je jen záminka, že jde o zajištění chodu státu v případě neakceschopnosti parlamentu.

Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů říká: "Babišův sen o řízení státu jako firmě by se stal skutečností, kdyby mu prošlo to, co Orbánovi – vládnout pomocí dekretů a nařízení. Babiš stejně jako Orbán chce využít koronavirové krize, nouzového stavu, kdy má vláda mimořádné pravomoci, aby okleštil v Česku demokracii a svobodu i do budoucna". A Bábek pokračuje: "Babišovi se zalíbilo rozhodovat, zakazovat, přikazovat. Jenže už jasně dokázal, že řízení státu vůbec nezvládá. Ani v době prosperity, kdy peníze získané od daňových poplatníků rozhazoval plnýma rukama a kupoval si voliče, takže teď zoufale ty peníze chybějí.  A teď, v době krize, prokazuje svoji neschopnost řídit stát ještě zřetelněji. Chaotická a opožděná rozhodnutí vlády, které pevnou rukou vládl Andrej Babiš, vedla k ohrožení životů a zdraví občanů, zdravotníků a především nejbezmocnější skupiny – seniorů. A Podnikatelské odbory stále důrazně upozorňují, že vinou nečinnosti, lhostejnosti a neschopnosti vlády se velké množství živnostníků a menších i středních firem ocitlo na pokraji ekonomické likvidace!"

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

13:28 Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

Máme prý konzervativního prezidenta republiky. Nebo by se to aspoň některému pozorovateli mohlo zdát…