Radomil Bábek: Nástup diktatury? Zatím jen průzkum politického trhu

2. 4. 2020 7:33

Podnikatelské odbory upozorňují na mocenskou taktiku, která je dobře známá ze všech totalit. Nejprve jen tak nenápadně ministr Metnar naznačuje, že by tady taková možnost byla, aby se od toho nekompromisně premiér Babiš distancoval. On žádnou větší moc nechce! Tak tomu uvěří jen úplný hlupák.

Radomil Bábek: Nástup diktatury? Zatím jen průzkum politického trhu
Foto: Archiv RB
Popisek: Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů
reklama

Miloš Zeman se jezdí učit stabilizovat společnost do komunistické Číny, Andrej Babiš a jeho pohůnci zase do Maďarska, kde vládne autoritářsky premiér Viktor Orbán. Český premiér bažící po neomezené moci neodolal, aby nezatoužil následovat maďarský příklad, jak omezit parlamentní „žvanírnu“, sebrat zákonodárcům pravomoci a předat je sám sobě. Přitom je jen záminka, že jde o zajištění chodu státu v případě neakceschopnosti parlamentu.

Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů říká: "Babišův sen o řízení státu jako firmě by se stal skutečností, kdyby mu prošlo to, co Orbánovi – vládnout pomocí dekretů a nařízení. Babiš stejně jako Orbán chce využít koronavirové krize, nouzového stavu, kdy má vláda mimořádné pravomoci, aby okleštil v Česku demokracii a svobodu i do budoucna". A Bábek pokračuje: "Babišovi se zalíbilo rozhodovat, zakazovat, přikazovat. Jenže už jasně dokázal, že řízení státu vůbec nezvládá. Ani v době prosperity, kdy peníze získané od daňových poplatníků rozhazoval plnýma rukama a kupoval si voliče, takže teď zoufale ty peníze chybějí.  A teď, v době krize, prokazuje svoji neschopnost řídit stát ještě zřetelněji. Chaotická a opožděná rozhodnutí vlády, které pevnou rukou vládl Andrej Babiš, vedla k ohrožení životů a zdraví občanů, zdravotníků a především nejbezmocnější skupiny – seniorů. A Podnikatelské odbory stále důrazně upozorňují, že vinou nečinnosti, lhostejnosti a neschopnosti vlády se velké množství živnostníků a menších i středních firem ocitlo na pokraji ekonomické likvidace!"

Podnikatelské odbory prohlašují, že místo toho, aby vláda vytvářela podmínky, jak pomoci podnikatelům, kteří kvůli zákazu nemohou vykonávat svou činnost, připravuje potichu politický převrat ve prospěch mocichtivého a psychopatického miliardáře, který říká, že jsme ve válce. Ano, jsme ve válce - jsme ve válce s Andrejem Babišem, jsme ve válce o svobodu a demokracii v naší zemi.

Podnikatelské odbory vyzývají všechny demokratické síly, aby zánik svobody a demokracie v naší zemi nedopustily. Situace je vážná, hrozícímu státnímu převratu musíme všemi prostředky zabránit. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lubomír Man: V demokracii by Kalousek a spol. byli za trpaslíky

11:53 Lubomír Man: V demokracii by Kalousek a spol. byli za trpaslíky

Že je liberální demokracie podfuk těch, kterým se nelíbí demokracie čili vláda lidu, je věc zřejmá …