Rencar: Dopravní podnik chytá paniku, soud přerušil řízení vyklizovacích žalob

21.03.2017 17:13

Obvodní soud pro Prahu 8 v závěru minulého týdne rozhodl, že přerušuje řízení ve věci žalob podaných Dopravním podnikem hl. města Praha, kterými se domáhal vyklizení veškerého svého majetku využívaném společností Rencar Praha. DPP žádal o odstranění veškerých reklam, které zajišťovala společnost Rencar Praha, a tím fakticky ukončit spolupráci.

Rencar: Dopravní podnik chytá paniku, soud přerušil řízení vyklizovacích žalob
Foto: pixabay.com
Popisek: Justice - ilustrační foto

Soudní řízení bylo přerušeno do doby, než bude pravomocně rozhodnuto o určovací žalobě na platnost smlouvy, kterou k soudu podala společnost Rencar Praha.

DPP zoufale hledá cokoli, čím může na Rencar zaútočit

Podle informací, které kolují na trhu, je vedení DPP již delší dobu domluveno na zahájení spolupráce se společností BigBoard. Pokud je tato informace pravdivá, je panika DPP pochopitelná. Aktuální vývoj rychlé předání byznysu BigBoardu zcela vylučuje. DPP až hystericky hledá jakoukoli další záminku k útokům proti Rencaru.

DPP nově chystá publikovat absurdní tvrzení o údajném neoprávněném obohacování společnosti Rencar na úkor DPP v roce 2013. Odkazuje se na blíže nespecifikovaný posudek údajné znalecké kanceláře, konkrétní fakta ale překvapivě neuvádí. Stejně tak jednou mluví o škodě 104 milionů korun, jinde zase o desítkách milionů korun. Společnost Rencar přitom měla v roce 2013 zisk cca 31 milionů korun, takže se těžko mohla obohatit o 104 milionů korun.

DPP také typicky zcela zkresleně uvádí, že smlouva mezi DPP a Rencarem byla podepsána pouze jedním členem představenstva (a proto je údajně neplatná), ale již zamlčí, že následně bylo podepsáno konsolidované znění smlouvy, které již za DPP podepsali dva členové představenstva!

Ví primátorka Krnáčová, o čem mluví?

Silnou podporu projevila primátorka Adriana Krnáčová (více ZDE). Uvádí, že je smlouva nevýhodná a dokonce neplatná. Nevíme, na základě jakých faktů paní primátorka ke svému závěru dospěla. Neexistuje jediné soudní rozhodnutí, které by smlouvu označilo za neplatnou. Podmínky smlouvy jsou pro DPP nadstandardní a výrazně výhodnější, než je běžná praxe na trhu. Výrazně méně výhodnou smlouvu má DPP se společnosti euroAWK, ale ta překvapivě paní primátorce vůbec nevadí? Ani zmiňovaná společnost BigBoard svým obchodním partnerům nenabízí lepší podmínky. Odvody společnosti BigBoard za prodej reklamy na majetku Českých drah jsou výrazně nižší, než odvody Rencar Praha Dopravnímu podniku. Lze se domnívat, že paní primátorka prezentuje názory šéfa svých poradců pana Vopršala, který před příchodem na magistrát pracoval právě pro BigBoard.

Generální ředitel Rencar Praha na závěr shrnuje: “K žádnému neoprávněnému obohacení nikdy samozřejmě nedošlo. Je to nesmysl a jen další mediální útok proti naší firmě. Nenecháme se zastrašit a budeme i nadále nejen hájit naše oprávněné obchodní zájmy, ale standardně a korektně spolupracovat s DPP dle podmínek platné smlouvy."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…