(ZDE). S ohledem na skutečnost, že se sociální sítě chovají de facto jako nakladatelství, byť se tomuto právnímu postavení brání ze všech sil, je rozsudek mnichovského soudu v podstatě úsměvný.
Představme si, že by se stejně zachovali skuteční nakladatelé nebo filmoví tvůrci. To by asi nikdy nevyšly detektivky velmi úspěšného autora Ed McBaina, píšícího i pod jménem Evan Hunter, rodným jménem Salvatore Lombino, protože by měl být zablokován, dle soudu v Mnichově asi nevydán. To bychom se zrovna tak museli rozloučit s hercem Michaelem Caine, jehož skutečné jméno je Maurice Joseph Micklewhite a výčet případně zblokovaných, nevydaných či jinak zcenzurovaných by mohl pokračovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.