Růžena Chrasteková: Advokáti zlodějů?

14.10.2019 18:41

Už to tak vypadá, že ten obskurní spolek Milionchvilkařů dostal novou náplň své činnosti, důvod své existence a ke všemu ještě začne bojovat konečně ZA něco, někoho, ne jenom PROTI někomu, něčemu. Chystá se totiž obhajovat původně naši, dnes jejich už, neslavnou Českou televizi. Za co asi, proč?

Růžena Chrasteková: Advokáti zlodějů?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách
reklama

Honorované rady, Rada České televize, ale i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tak dostanou zajímavého spojence, ale i ochranitele (ZDE) své zoufalé, až trestuhodné nečinnosti, bráno z normálního, objektivního, přímého úhlu pohledu. Protože oni zcela zřejmě činí, ale vše pro to, aby se v ČT mohlo neustále a víc a víc odkloňovat finance, pěkně po česku tunelovat, lidově řečeno sprostě krást. Inu, palmáre mají slušné.

Mnohokrát opakované kritiky, poukazování na prapodivné hospodaření ČT, prachzvláštní systém nekontrolovatelnosti této instituce Nejvyšším kontrolním úřadem, se už pomalu stávaly takovou zvyklostí, že se upozaďovaly až do vyšuměna.

Jenomže ono to ucho na džbánu už se začíná, věřme a doufejme, trhat a tu jámu si vykopává ČT rychleji a rychleji sama. Také tím, že si uzurpovala pravdu a jala se vychovávat lid obecný, jaká je ta pravda správná a jediná možná. Přitom jedním dechem arogantně vyrábí pořady, kde se bohapustě lže, vytváří sama to slavné fake news, proti kterému se rozhodla bojovat politruckými způsoby školení občanstva. Pravda, původně prý zábavní formou, což se nějak vymklo a zase se vyrábí zoufalé, tragikomické pořady ještě zoufalejšími a bizarními autory. Hluboce, převelice podceňujícími vnímání té jejich pravdy diváky. Kterých je u těch osvětových slátanin méněš a méně. Ale to je, autory, evidentně netrápí, však honoráře v pořádku dostávají, zadaný úkol splnili. A že jsou pro srandu už snad jenom těm králíkům, je jim naprosto jedno.

Zcela evidentně stranná a zaujatá ČT, subjektivně vyrábějící a pouštějící do éteru i v oblasti zpravodajství lživé reportáže (např. "bývalý premiér", "instruovaní studenti na besedě s premiérem" atd), je ale chráněna právě temi radami, které by měly dohlížet na její činnost tak, aby byla v souladu se zákony a obecnými požadavky na objektivitu, nestrannost.

Ono krást bohapustě miliony za bílého dnes a přitom cepovat kdekoho za překlep anebo přeřeknutí, stavět se do role policajta, státního zástupce, soudce i kata, se dříve nebo později promění v ten džbán a utržené ucho, ale i tu kopanou jámu.

Hlasité, arogantní mlaskání pana ředitele nad každoročními milionovými odměnami, které se mu vyplácejí z peněz koncesionářů, navíc jeho volání po zvýšení těch koncesionářských poplatků, donebevolající střet jeho zájmů (viz článek), ledabyle a hloupě schovávaný tím populárním začerňováním ve smlouvách, tohle všechno je už hodně přes čáru.

A tak můžeme jenom doufat a věřit, že se naši poslanci konečně probudí a přestanou se bát o nepozvání do stupidních a silně subjektivních besed samojmenovaného politologa Václava Moravce a, lidově řečeno, bouchnou do stolu a rozvíří konečně ten smrdutý kal, za roky usazený na Kavčích horách.

Neméně razantně je třeba vyházet ty radní z jejich teplých funkciček a nahradit je někým, kdo tu práci bude odvádět slušně, odborně a nezkorumpovatelně.

Držme jim, poslancům, ale i sobě palce, ať se to povede.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Česká ekonomika se ve třetím čtvrtletí rychle vzpamatovala z kovidového šoku

13:15 Petr Dufek: Česká ekonomika se ve třetím čtvrtletí rychle vzpamatovala z kovidového šoku

Podle nejnovějších dat statistického úřadu se po dramatickém propadu ve druhém čtvrtletí česká ekono…