Stanislav Křeček: Mám právo?

03.07.2015 7:30 | Zprávy

Od novinářů se dozvídám, že veřejná ochránkyně práv nechala tiskovou mluvčí rozeslat do redakcí sdělovacích prostředků výzvu, abych nebyl od novinářů dotazován na žádné jiné názory než na ty, které se týkají toho, co mi bylo na úřadě veřejné ochránkyně práv svěřeno.

Stanislav Křeček: Mám právo?
Foto: David Sedlecký / wikipedia.org
Popisek: Poslanec Stanislav Křeček

Považuji s politováním tento požadavek za nepřijatelný nejen s ohledem na snad obecně sdílené právo na vyjadřování vlastních názorů, ale hlavně ze tří zásadních důvodů:

1. Snad nebude považováno za neskromné, když si dovolím přirovnat tuto situaci k tomu, jako kdyby Lékařská komora vyzvala sdělovací prostředky, aby se Cyril Höschl vyjadřoval jen k problematice Psychiatrického centra, kde pracuje, nebo kdyby Akademie věd požádala redakce, aby nepublikovaly jiné názory Václava Cílka než ty, které se týkají jeho práce v Geologickém ústavu ČSAV. Jistě absurdní představa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Předsedkyně

Jste jedinou úspěšnou komunistickou političkou. Opravdu se už nebudete ucházet o post předsedkyně strany? A v politice zůstanete nebo počkáte až vám skončí mandát a taky skončíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Lanz: Trnitá cesta k míru

12:17 Zdeněk Lanz: Trnitá cesta k míru

O tom, že cesta k míru na Ukrajině nebude zdaleka tak snadná, jak se prezidentovi USA Donaldu Trumpo…