Štěpán Křeček: 50 000 dolarů za bitcoin

16.02.2021 18:44 | Zprávy
autor: PV

„Společnost Mastercard podpořila růst ceny bitcoinu. Oznámila, že otevře platební síť pro kryptoměny, kde bitcoin bude hrát významnou roli. Jedná se o další ze série kroků na cestě vedoucí k uznání bitcoinu jako globálního platidla, které bude fakticky využíváno k provádění transakcí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: 50 000 dolarů za bitcoin
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

V posledních dnech můžeme pozorovat další spanilou jízdu bitcoinu. Tu odstartoval Elon Musk, když oznámil, že jeho automobilka Tesla nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů. Od tohoto okamžiku cena bitcoinu silně narůstá a prozatím se zastavila na úrovni 50 547,7 dolaru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Nezvolení

Dobrý den pane poslanče. Stěžujete si, že jste nebyl zvolen do funkce místopředsedy poslanecké sněmovny díky vládním poslancům. Můžete mi vysvětlit, proč Vás nevolilo víc než 20 poslanců z vašeho spektra ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Ideály a porodnost

16:14 Petr Hampl: Ideály a porodnost

Denní glosy Petra Hampla.