Štěpán Křeček: Pandemie zdražuje stavební práce, průmysl roste i přes špatnou epidemiologickou situaci

09.01.2021 7:34 | Zprávy
autor: PV

„Ceny nemovitostí budou nadále narůstat, což bude mít negativní vliv na dostupnost bydlení. Pro mladé lidi bude stále obtížnější dosáhnout na vlastnické bydlení a mnozí z nich budou muset setrvávat celý život v nájemním bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Pandemie zdražuje stavební práce, průmysl roste i přes špatnou epidemiologickou situaci
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

Stavební produkce v listopadu zaznamenala výrazný meziroční pokles ve výši 8,4 procenta. Velmi špatné výsledky hlásí pozemní stavitelství, které se meziročně propadlo o 11,6 procenta. Na pracovním trhu stále chybí stavební dělníci, což prodražuje realizaci projektů. U mnohých staveb jsme nadále svědky prodlužování termínů dokončení.

Stavební úřady v listopadu vydaly 7 262 stavebních povolení s orientační hodnotou 36,9 miliardy korun. Je zřejmé, že v naší zemi existuje snaha budovat nové projekt. Kvůli pandemii koronaviru se však objevují nástrahy, které mohou realizaci staveb komplikovat. Ceny nových projektů na nemovitostním trhu proto budou narůstat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Premiér Babiš bodoval, ministr Zůna škodí

12:16 Jiří Paroubek: Premiér Babiš bodoval, ministr Zůna škodí

Pro miliony lidí byl velkou vzpruhou postoj Andreje Babiše na Evropské radě. Poslední roky jsme dosl…