Štěpán Křeček: Za rok došlo k výraznému růstu cen pohonných hmot

26.05.2021 18:19 | Komentář
autor: PV

„Vyšší ceny pohonných hmot povedou k růstu nákladů na přepravu, což se může odrazit v koncových cenách zboží a služeb. Jedná se o silný inflační tlak, který si do české ekonomiky dovážíme ze světových trhů s ropou,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Za rok došlo k výraznému růstu cen pohonných hmot
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

Ceny pohonných hmot narůstají. Litr benzínu se v průměru prodává za více než 32 korun, což je o zhruba 6 korun více než před rokem. Nafta zdražila méně. Přesto průměrná cena začíná atakovat hranici 30 korun za litr, což je o přibližně 4 koruny více než před rokem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Maďarsko

Tvrdíte, jak nás Maďarsko brání před rozpínavosti Bruselu. To jako jak konkrétně brání nás? A nemyslíte, že hlavním ohrožením je pro nás Rusko? A brání nás snad před jeho rozpínavostí? Podle mě je to přesně naopak. Není toto nebezpečné? A vám nevadí, že Maďarská vláda Rusku donáší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Feng Biao: Uvidět tři zásadní skutečnosti a společně otevřít světlou budoucnost spolupráce mezi Čínou a Evropou

19:45 Feng Biao: Uvidět tři zásadní skutečnosti a společně otevřít světlou budoucnost spolupráce mezi Čínou a Evropou

Nedávno řecký ekonom Yanis Varoufakis publikoval na portálu Project Syndicate článek s názvem „Vyprá…