Tomáš Krystlík: Coronavirus a málo přemýšlející obyvatelstvo

28.02.2020 12:14

Co má společného coronavirus s vykupováním trvanlivých potravin v Česku? Na to snad nikdo nezná odpověď. Že by větší zásoby jídla zvýšily pravděpodobnost přežití nakažených coronavirem?

Tomáš Krystlík: Coronavirus a málo přemýšlející obyvatelstvo
Foto: Youtube.com
Popisek: Česko-německý spisovatel a žurnalista Tomáš Krystlík, autor množství článků a esejí, zaměřených na otázky československých dějin, česko-německých vztahů a vysídlení německého obyvatelstva ze Sudet po druhé světové válce
reklama

Zajisté, že ne! A přesto se regály v obchodech vyprazdňují a místy jsou i prázdné. Obávám-li se nějak nákazy coronavirem, obecně jakoukoli infekcí přenášenou mezi lidmi vzduchem, nepůjdu do obchodu nakupovat trvanlivé potraviny, nebudu přece vyhledávat místa s mnoha lidmi v relativně bezprostřední blízkosti, kde s největší pravděpodobností mohu být nakažen! Budu se raději jakémukoli nahloučení lidí vyhýbat.

Čeho se tedy obyvatelstvo obává, když virus v ČR ještě neřádí? Předvídá snad, že zásobování obchodů po výskytu coronaviru v Česku zkolabuje? Proč by mělo? Že by pak nastal hlad a lidé by pak místo na coronavirus umírali hlady? Česko není autarktním státem jako bylo za bolševismu, takže nic takové nehrozí, protože se vykoupená nebo chybějící komodita jednoduše doveze z ciziny.

Přemýšlející člověk by si měl uvědomit, že v České republice zemře ročně na běžnou chřipku 1500 až 2000 lidí, což jsou počty přesahující počet mrtvých na následky nákazy coronavirem na celém světě. Úmrtnost na běžnou chřipku je prostě a jednoduše vyšší, hlavně naprosto běžná, ale to zdůrazní málokdo. Zejména by to měla opakovat média.

V této souvislosti je směšné používání roušek, které jsou proti šíření virů vzduchem v podstatě neúčinné. Jen omezují rychlejší šíření nákazy od nakažených jedinců tím, že kašlajíce, kýchajíce nepoprskají ostatní, nicméně jsou viry jimi tak jako tak do ovzduší uvolněny - pomaleji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš Krystlík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Rambousek: Značná část potravin prudce zdražuje a dál bude

21:17 Oldřich Rambousek: Značná část potravin prudce zdražuje a dál bude

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu svátečn…