Tomáš Zima: Prohlášení rektora Univerzity Karlovy

15.10.2019 19:03

Hodnoty Univerzity Karlovy, její dobré jméno, stejně jako názory akademické obce pro mě byly a budou při rozvoji a vedení univerzity vždy zcela zásadní a nepřekročitelné.

Tomáš Zima: Prohlášení rektora Univerzity Karlovy
Foto: Repro Facebook
Popisek: Prof. Zima, rektor UK

Rozhodnutí společnosti Home Credit International (HCi) pouze urychlilo řešení, ke kterému Univerzita Karlova směřovala, a to v této spolupráci nepokračovat.

Jsem přesvědčen, že kritická diskuze ohledně spolupráce se společností HCi otevřela dlouho opomíjené a důležité téma, jakým je financování vysokých škol v ČR, spolupráci univerzit se sponzory a soukromým sektorem. Považuji za mimořádně důležité v této debatě pokračovat a hledat řešení a opatření, jak situaci s financováním vysokých škol zlepšit.

Tématem financování a sponzoringu Univerzity Karlovy se proto bude na svém zasedání v pátek 18. října 2019 zabývat Akademický senát UK. Na jednání navrhnu zřízení komise Univerzity Karlovy, která připraví parametry a kritéria pro spolupráci univerzity s komerčními partnery. Členy komise by měl navrhnout Akademický senát UK. Těší mne, že místo v této komisi již přijal prof. Jiří Přibáň z britské Cardiff University, který má zkušenosti s tématem sponzoringu ze svého působení na univerzitách ve Velké Británii a USA.

Rád bych poděkoval všem zástupcům akademické obce za velmi otevřenou, kritickou, ale také korektní diskuzi. Je to podle mě ten nejvyšším důkaz nezávislosti a svobody akademického prostředí UK.

Prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc.

rektor Univerzity Karlovy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…