Václav Musílek: Trikolóra a lidé v ní pod palbou mediálních hnojometů

12.06.2019 14:52

Vážení příznivci a sympatizanti Trikolóry, připravte se na okopávání kotníků a na vytahování špíny ze všech dávno časem zavátých koutů vašeho života. V tom jistá část naší mediální scény nezklame.

Václav Musílek: Trikolóra a lidé v ní pod palbou mediálních hnojometů
Foto: Archiv VM
Popisek: Václav Musílek
reklama

Samozřejmě, že nejhůře na tom je Václav Klaus ml. Těch hanlivých přívlastků už vyfasoval mraky a je dobře, že si z nich nic nedělá. Najdou se i vyložená prasata, která se neštítí otřít o jeho kosmetický handicap nebo rozvedená manželství. To je podstatně jednodušší, než vést na argumentech založenou polemiku s jeho názory. A on je teď na čele pelotonu a tam - jak vždy říkal jeho otec - fouká. 

Foukat ale bude i na nás ostatní, kteří projektu fandíme, i když na čele pelotonu nejsme a nijak se tam nedereme. My, kteří jsme už v politice nějaké etapy absolvovali, jsme samozřejmě lepším cílem než ti, kteří jsou dosud nepopsanými listy. V něčem uspějete, v něčem ne. Něco se vám podaří, něco méně. Tak to v politice je, nikdo nemůže pořád vyhrávat. Dokonce si myslím, že občas prohrát je i potřeba. Samozřejmě pouze za předpokladu, že nastává sebereflexe a poučení z chyb.

Píšu to proto, že si do mě kopl komentátor MFD, oblíbenec našich (jejich) veřejnoprávních médií, jistý Petr Kolář, a já nemám ve zvyku si to nechat líbit. Článek jsem nečetl a ani nehodlám. Upozornili mě na něj známí. Pan redaktor ANOpressu se zřejmě na příkladech snažil ukázat, jaké kreatury se kolem Trikolóry srocují. Například "bývalý mluvčí ODS Klause staršího a nechvalně známý starosta Prahy 8," tedy já.

Co k tomu napsat? Mluvčím ODS v době předsednictví Václava Klause jsem byl a jsem tomu rád. Byla to skvělá zkušenost, i když někdy hodně drsná. Jako starostu Prahy 8 mě nechválila hlavně MFD. Naopak o mě psala sérii pomluv, polopravd i vyložených lží. Pramenem jejich informací byly převážně "zdroje, které si nepřejí být jmenovány". Prostě prasárna. Navíc se jedná o dobu před 19 lety. 

Mnohem významnějším faktem pro mě bylo, že poněkud jinak to viděli voliči v Praze 8, kteří mě v následujících třech volbách poslali znovu do zastupitelstva. A to jsem už kandidoval jako nezávislý. Každý, kdo to někdy zkusil ví, jaký je rozdíl kandidovat za zavedenou stranu nebo za sebe. V druhém případě nedostanete nic zadarmo, každý hlas si musíte sakra zasloužit. Pro ty, kteří mě volili, jsem tedy byl asi "chvalně známý starosta Prahy 8." Velice si jejich přízně vážím.

Nezbývá nic jiného, než se proti podobným kopancům obrnit neprůstřelnou clonou vlastní integrity, od níž se takové útoky odrážejí jako tenisáky od zdi. A pokud po odrazu ještě svého původce trefí to choulostivých míst, tím lépe. Tady žádná smířlivost není na místě. Věřte mi, jde to. Vezměte si takového Donalda Trumpa…

Václav Musílek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lubomír Sodomka: K maturitám

21:17 Lubomír Sodomka: K maturitám

Přestože od vzniku maturit uprchlo již více než dvacet století, právě letošní maturity dosáhly nejví…