Vít Klíma: Velmoci - další existence České republiky nemá žádné opodstatnění

23.06.2017 18:01 | Zprávy

Československo vzniklo z rozhodnutí velmocí v roce 1918 proto, aby tvořilo hráz německé rozpínavosti. Československo svůj úkol nikdy nesplnilo, ba co hůř, dnes se Čechy staly ekonomickou (polo)kolonií Německa. Neexistuje tedy žádný pádný důvod, který by v očích velmocí naši další existenci - jako samostatného státu - ospravedlnil.

Vít Klíma: Velmoci - další existence České republiky nemá žádné opodstatnění
Foto: Archiv IN
Popisek: Vlajka ČR na budově parlamentu

Evropa regionů

Samozřejmě, že takových zbytečných států je v Evropě celá řada a velmoci začínají hledat způsoby, jak je co nejbezbolestněji vymazat z mapy Evropy. Jedním z nejnadějnějších je přechod Evropy z národních států k Evropě regionů.

Vize "Evropy regionů" není nová myšlenka a vychází z postupného slábnutí role národních států a posilování role regionů, jako autonomních útvarů vzniklých na základě přirozené logiky ekonomického a společenského vývoje, nezkreslované válečnými a mocenskými aspekty. Jako ilustrativní příklad můžeme uvést region Centrope (bližší údaje ZDE), který prochází hned čtyřmi státy: ČR, SR, Maďarskem a Rakouskem (viz mapa).

Centrope mapa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evropské regiony postupně získají právní subjektivitu a ekonomickou autonomii a Evropa se promění ve Federaci evropských regionů podle vzoru Švýcarska a jeho kantonů. Některé národy (zejména ty silnější) na tom vydělají a jiné (slabší) prodělají. Samozřejmě, že lze volit i brutálnější metody zániku slabších, přebytečných zemí. V historii je nejčastějším způsobem „požrání“ slabšího státu silnějším, což by v našem případě znamenalo přičlenění ČR jako 17. Spolkové republiky Německa.

Měli bychom včas z EU odejít a zachránit se?

Češi i Slováci už začínají tušit, že jim v EU zvoní hrana. Doma proto vznikají první výzvy, abychom - obdobně jako Británie -  EU opustili a vlastní stát si tím uchovali.  Ovšem, chcete-li získat zpět kontrolu nad svými hranicemi a zákony, nemůžete zároveň dodržovat svobody vyžadované unií pro jednotný trh (volný pohyb lidí, kapitálu, zboží a služeb). Při opouštění EU je nutné vzít v úvahu nejen ekonomický, ale i bezpečnostní aspekt, který je natolik důležitý, že mu bude věnován samostatný příspěvekNa tomto místě stačí konstatovat, že malé ryby se houfují do velkých hejn právě proto, aby se mohly lépe bránit před predátory.

Vyšlo v rámci mediální spolupráce s Literárními novinami.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Vláda vyplácí stamiliardy na Ukrajince

To tvrdí SPD včetně vás. Zajímalo by mě, zda lze přesně někde dohledat, kolik a za co vláda peníze Ukrajincům vyplácí? A chápu to dobře, že vy byste Ukrajincům nedali vůbec nic? A poskytly byste jim vůbec azyl? A jestli ano, tak jak by to fungovalo v praxi? Protože když by nedostali žádnou finanční ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Lživé argumenty vlády k důchodům

13:57 Jiří Paroubek: Lživé argumenty vlády k důchodům

Mohl bych napsat, tak jako většina mainstreamových médií, že se nyní ve sněmovně jedná o důchodové r…