Česká řemeslná tradice, kvalifikovaná pracovní síla, makroekonomická a sociální stabilita a technologické bohatství, které můžou Češi nabídnout, přispěly k tomu, že si jako destinaci svých investic a obchodu Korejci zvolili Českou republiku jako východisko do regionu střední a východní Evropy, uvedl dnes prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý během celodenního Česko-korejského podnikatelského fóra, které uspořádala Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Korejskou obchodní a průmyslovou komorou a agenturou KOTRA i za účasti prezidenta ČR Miloše Zemana a korejské prezidentky Pak Kun-hje.
„I takto geograficky vzdálené průmyslově vyspělé země se navzájem potřebují. O tom, že si nás Korejci vybrali, svědčí velké korejské investice společností Hyundai počínaje a Nexen Tires konče,“ uvedl Dlouhý, podle něhož ale zároveň nastal čas, aby i český vývoz byl na korejském trhu agresivnější.
Uspět na náročném korejském trhu, kde se střetává konkurence z celého světa, mohou české firmy podle Dlouhého zejména ve třech oblastech. „Je to energetika, tam je to dáno zkušenostmi z oblasti jaderné energetiky, kterou Korea hodně rozvíjí. Korejci ale mají také zájem spojovat naše zkušenosti z oblasti vědy, vývoje a aplikace poznatků do praxe s jejich zkušenostmi, a třetí je oblast nanotechnologií, protože česká výzkumná pracoviště dosáhla v posledních letech výborných výsledků, a v Koreji je o ně zájem,“ poznamenal nejvyšší představitel podnikatelů v ČR.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…