Vladimíra Bondarenková: Mlčením a ignorováním hloupostí vpřed! Kde ještě podpoří rodinu?

22.01.2020 13:16 | Zprávy

My v Česku už jsme viděli pozitiva i negativa členství v EU a umíme situaci v klidu zhodnotit. Netýká se ovšem části obyvatel Prahy a některých větších měst, kde si myslí, že oni jsou ona elita, protože jim to někdo řekl.

Vladimíra Bondarenková: Mlčením a ignorováním hloupostí vpřed! Kde ještě podpoří rodinu?
Foto: archiv
Popisek: JUDr. Vladimíra Bondarenková, členka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), specialistka na mezinárodní a evropské právo

S připravovanou překvapivou ruskou reformou je vše zjevně jinak, než nám je prezentováno v hlavních médiích. Stojí rozhodně za podrobnou analýzu. V jejím scénáři se najde mnoho státotvorných opatření směřujících k parlamentnímu systému místo prezidentského. Posíleny budou pravomoci regionů. V největší zemi světa se naopak chystá zpřísnění dohledu nad státními zástupci a dokonce kontrola nejvyšších soudů. Nemají být napříště jedinou neodvolatelnou elitou v zemi, na kterou nikdo nemůže, což je přesně problém, který by se nás už brzy mohl týkat také. V Česku zatím situaci ještě vyvažují čestní lidé a ti, kdo si váží práva ve smyslu spravedlnosti. Kéž je takových víc. Důležitá je v ruské reformě podpora rodiny. Politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) také chce hlavně podpořit rodinu, což má za důležité téma začátku letošního roku. Není tedy od věci udělat si malé srovnání.

Pod belgickým svícnem je největší tma

Změny navrhované v Rusku, tj. podpora porodnosti, udržení rodiny, kdy se konkrétně předpokládá významná finanční, ale i legislativní podpora, jsou přesným opakem toho, co dělá vymírající západní civilizace například v Německu a ve Francii. Speciálně z Německa přicházely už před patnácti lety děsivé informace, jak moc není mezi mladými ve věku mezi 30. až 35. rokem věku „populární“ sňatek nebo děti. Totéž se týká Belgie, tam je situace snad ještě horší. Místním specifikem je tam navíc jakási gerontokracie, kdy absolvent nesmí dostat smlouvu na dobu neurčitou. V Česku bylo vše dlouho přesně naopak. Zmíněná belgická opatření ovšem podporovala nezaměstnanost mladých a pozdní založení rodin, což vede ke zdravotním problémům a případně i ke snížení počtu dětí v rodině. Zkrátka to nestihnou. Děsivé jsou rovněž poměry ve státech, kde jsou povoleny studijní půjčky. Jde o jasná protirodinná opatření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

soudní proces

Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Rusinko: Deficit v půli roku 152 miliard, výhled je ale nejistý

15:49 Dominik Rusinko: Deficit v půli roku 152 miliard, výhled je ale nejistý

Hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci června schodkem ve výši 152,4 miliardy korun.