Zdeněk Lanz: Poslední bitva o Metropol vzplála aneb Hejtmanův pláč na špatném rameni

15.01.2026 15:57 | Komentář
autor: PV

Tématu odkupu Metropolu v Českých Budějovicích se v minulých dnech věnovalo hned několik článků.

Zdeněk Lanz: Poslední bitva o Metropol vzplála aneb Hejtmanův pláč na špatném rameni
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Českých Budějovicích

Například na webu iDnes vyšel 9. ledna článek Poslední bitva o Metropol. Odboráři jako majitelé komplexu tvrdí, že je to nátlak (ZDE). Jedná se o to, že jihočeský hejtman Martin Kuba poslal otevřený dopis zástupcům odborů. Celý text dopisu ZDE.

Hejtman Kuba tímto dopisem ještě jednou a prý naposledy vyzývá k jednání o možném prodeji DK Metropol do majetku Jihočeského kraje. Uvádí, že formu otevřeného dopisu zvolil proto, že je přesvědčen, že v případě této budovy se nejedná jen o uzavřené jednání mezi zástupci odborů jako majiteli a Jihočeským krajem jako zájemcem o koupi, ale že v tomto se jedná o nemovitost, která svým významem a umístěním vždy ovlivňovala a v budoucnu bezesporu bude dál ovlivňovat nejen vzhled města, ale i život jeho obyvatel.

Dále pan hejtman v dopise uvádí, že se na konci loňské roku se podařilo dosáhnout dohody s firmou Viscofan, která přesune výrobu k letišti, a tím se prý uvolní prostor jak pro bytovou, tak občanskou výstavbu včetně realizace multifunkčního sálu a zázemí pro Jihočeské divadlo. V této souvislosti uvádí, že kdyby kraj a město rozhodlo jít touto cestou, uzavře se tím možnost vybudování takového zázemí v KD Metropol a z toho plynoucími negativními důsledky z hlediska jejího dalšího využití.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

13:28 Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

Máme prý konzervativního prezidenta republiky. Nebo by se to aspoň některému pozorovateli mohlo zdát…