Babák (VV): Referendum o setrvání v EU i vstupu do eurozóny

10.02.2013 13:27 | Zprávy

Poslanec VV Michal Babák navštívil minulý týden britský parlament a při té příležitosti se setkal s poslankyní konzervativců Andreou Leadsom. Oba poslanci se shodli na kritickém postoji k Evropské unii. Podle Michala Babáka by se i politici v České republice měli více zajímat o dění v Bruselu a zásadně oponovat dalšímu přenosu kompetencí.

Babák (VV): Referendum o setrvání v EU i vstupu do eurozóny
Foto: MB
Popisek: Poslanec Michal Babák

„Velmi inspirativní iniciativou v Británii je tzv. Fresh start, který by měl znovu nastavit vztah Londýna a Bruselu. Ve Spojeném království panuje velké rozčarování a nespokojenost s fungováním institucí EU, stejně tak tomu je i v České republice,“ uvádí poslanec Babák. Věcem veřejným jsou blízké i obsahové požadavky manifestu, jako například posílení záruk jednotného trhu znemožňujících diskriminaci zemí mimo eurozónu a také úspora výdajů při nesmyslném každoměsíčním stěhování Evropského parlamentu z Bruselu do Štrasburku.

„Česká republika, jejíž ekonomika je silně vázána na Německo, by se měla k Británii připojit i v otázce posílení exportu mimo země EU, čímž bychom se zásadně odpoutali od hospodářských výkyvů německé ekonomiky,“ pokračuje Babák a dodává, že by i v České republice přivítal diskuzi na téma referenda o členství v EU a následně o vstupu do eurozóny. „Společnou evropskou měnu bez referenda nemůžeme přijmout,“ doplňuje Babák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…