Bárta: Kalousek za 24 hodin stáhl vlastní novelu o loteriích. Proč?

05.06.2013 8:21 | Zprávy
autor: vitbarta.cz

Chápu, že republika v těchto dnech žije zcela jinými problémy, nicméně mi dovolte podělit se s vámi o jednu záhadu, kterou dost možná za mě vyřeší pohotový novinář jednou dobře mířenou smskou na ministra financí Miroslava Kalouska.

Bárta: Kalousek za 24 hodin stáhl vlastní novelu o loteriích. Proč?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta

Ve středu 29. května náš nejlepší ministr financí předložil poslaneckou iniciativou Sněmovně návrh zákona O loteriích a jiných podobných hrách, který reflektoval nález Ústavního soudu a dokonce sliboval stáhnutí nezákonně povolených výherních automatů do konce roku. Této iniciace si všimla, jistě bez popíchnutí, Česká televize, která o bohulibém záměru Kalouska, jenž do té doby u všeho, co se týkalo hazardu, za sebe nastrkoval náměstka, referovala poslední květnový den. Ani já jsem si pochopitelně neodpustil komentář, neboť mi toto Kalouskovo gesto přišlo jako čiré pokrytectví.

Připustíme-li, že ČT vydala článek s denním zpožděním, neboť čekala na reakce ostatních osob v textu zmiňovaných, i tak se stalo s křížkem po funuse. Kalousek totiž už 30. května svůj návrh stáhnul.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Ústavní soud

Článek je velice výstižný, ale co s tím můžete udělat dál? Jinak je to pouze poštěkávání na jdoucí karavanu. Děkuji za odpověď. Filla

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Moudřejší ustoupí? Tohle jsou snad nejhorší dvě slova

19:03 Zálom (Svobodní): Moudřejší ustoupí? Tohle jsou snad nejhorší dvě slova

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k odstoupení Filipa Turka z kandidatury na ministra.