Bárta: Langer připravuje reorganizaci Policie

31.08.2012 11:45

Pitomý policejní politický puč, poprava policejního prezidenta, posměch poctivosti. Tedy lapidárně řečeno odvolání Lessyho a jmenování stranického policejního prezidenta ODS Červíčka Langerovi pro ovládnutí Policie nestačí.

Bárta: Langer připravuje reorganizaci Policie
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta

Mrzí mne, že když jsem na svém webu psal před měsícem, že ODS chce do čela právě Červíčka, měl jsem pravdu a má slova se bohužel zcela naplnila.

Nicméně puč "Lessy ven - Langer s Červíčkem dovnitř" spoustu policistů sice zastraší a znechutí, ale naděje na řádné soudní jednání a tedy návrat Lessyho do funkce existuje a tedy i naděje pro poctivé policisty.

Proto je pro Langera důležité postupovat rychle a zablokovat šetření Kalouskových interaktivních videoterminálů, Vondrova Promopra, armádní zakázku CASA atd.

Odvolávání policistů je okaté a proto musí přijít "efektivizace" = reorganizace. Nejpravděpodobnější jsou tři varianty, o kterých se hovoří:

Varianta 1. Zřízení tzv. Národního kriminálního úřadu, na základě kterého se sloučí UOKFK Martince a UOOZ Šlachty. To dá dostatečný prostor pro přesouvání nepohodlných policistů na školení či nepodstatné případy.

Varianta 2. Změna struktury náměstků policejního prezidenta, která umožní do hry pustit další Langerovi žabáky a zesílit tlak na podřízené policisty. Nezapomínejme, že Policie má málo peněz a musí se NĚKDE šetřit. Navíc: náměstci se mohou s různými zájmovými skupinami handlovat a tím zvýšit Červíčkovu podporu.

Varianta 3. Potřeba zřízení zcela nového protikorupčního útvaru, který převezme kompetence ostatním, především konkrétním nepohodlným policistům. A pokud by to moc mediálně bolelo, může tento útvar alespoň získat úkol zrušeného rozkazu policejního prezidenta, že vznikne podpůrné analytické pracoviště, kam si alespoň Ivan Langer bude chodit pro aktuální informace, na koho co prasklo, aby je mohl varovat a připravit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vitbarta.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: NATO je dnes založeno na principu konfliktu zemí

9:17 Prezident Zeman: NATO je dnes založeno na principu konfliktu zemí

Projev prezidenta republiky při velitelském shromáždění náčelníka Generálního štábu AČR