Bárta: Nezávislost policie skončila. Martinec rezignoval i kvůli Kubicemu

22.04.2013 14:28

Když jsem od konce minulého roku opakovaně říkal, že se zintenzivní tažení a tlaky proti řediteli ÚOKFK plukovníku Tomáši Martincovi ve snaze zbavit jej postu, nikdo mi nevěřil. A stalo se. Pro nezávislost policie tento jeho byť dobrovolný krok znamená jediné - definitní ztrátu nezávislosti.

Bárta: Nezávislost policie skončila. Martinec rezignoval i kvůli Kubicemu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta

 

Po vykonstruovaném procesu s policejním prezidentem Petrem Lessy se dokončil další proces, který začal před několika týdny prohlášením ministra Kalouska v Otázkách Václava Moravce, že ÚOKFK v případu vyšetřování firmy Amun-Re nekoná. Následovala přestřelka s nejvyšší státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou a nařknutí z výroby kompra, což Martinec kategoricky odmítá. Vše, i podle vyjádření Martince, dokončila slova ministra Kubiceho, že si další spolupráci jeho a Bradáčové neumí představit.
 
Plk. Martinec se dnes pod nesmírným tlakem rozhodl rezignovat. Nejsem  přesvědčen, že ÚOKFK odvedl  kupříkladu v mém procesu dobrou práci, ale byl jsem od začátku přesvědčen, že policie potřebuje delangerizaci -výměnu na klíčových postech, která přinesla konečně nezávislost. Ta však dnes, resp. 15. května končí.
 
Komu vadil?
 
Pokud se podíváte na výroční zprávu útvaru, tak zjistíte, že se může pochlubit skvělými výsledky, o kterých se jeho předchůdcům Houbovi, Vrbovi a dalším, mohlo jen zdát. V Martincův prospěch jasně hovoří fakta a grafy. V zprávě o činnosti ÚOKFK je patrný markantní nárůst, ať už počtu zpracovávaných spisů, výnosů z trestné činnosti či počtu stíhaných osob. Právě Martincovy kvality byly trnem v oku vládnoucí ODS a TOP09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vitbarta.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta (BOS): Advent mrchožroutů

22:30 Bašta (BOS): Advent mrchožroutů

Autor na pozadí násilných trestných činů spáchaných v posledních dnech na území ČR ukazuje, kam až …