Bednář (Svobodní): Zasloužíme si svobodu?

24.03.2011 6:21 | Zprávy
autor: Svobodni.cz

Taková otázka je na místě při pohledu na nedůstojné jednání obou sněmoven Parlamentu České republiky, jež předvedly 16. března.

Bednář (Svobodní): Zasloužíme si svobodu?

Na programu měly udělení mandátu vládě k jejímu souhlasu s přesunutím dalších pravomocí České republiky na nadstátní, ve skutečnosti německo-francouzskou, oficiálně bruselskou úroveň Evropské unie. Konkrétně šlo o souhlas vlády se Změnou smlouvy o fungování Evropské unie, jež má umožnit vznik závazného mechanismu soustavného dotování předlužených členských států eurozóny. V zásadě jde co do důsledků o souhlas České republiky s takto řízenou stagnací a postupným hospodářským úpadkem Evropské unie v zájmu udržení eura za každou, tedy právě tuto sebezničující cenu.

Takové otázky si ale ani moudrý Senát, ani Poslanecká sněmovna, tedy v první řadě zpravodajové předkládaného zákona, vůbec nepoložili, protože toho zjevně nebyli schopni. Zpravodaj Sefzig z ODS se například v Senátu hlavně oháněl slovními zaklínadly o stabilitě EU, aniž by si byl vůbec schopen položit otázku, zda je soustavné dotování předlužených států cestou k jejich dlouhodobé stabilitě, místo aby se tyto státy například vrátily ke svým původním měnám, a tak mohly pružněji reagovat na své hospodářské potíže.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

10:15 Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Petra Macinky.