Bělobrádek (KDU-ČSL): Koalici s TOP 09 vylučuji

29.10.2011 11:59 | Zprávy
autor: kdu.cz

Minulou sobotu jsem byl pozván na 2. sněm TOP09. Můj projev, který si můžete přečíst zde, byl pak komentován novináři i politology. Obávám se, že musím některé jejich závěry uvést na pravou míru.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Koalici s TOP 09 vylučuji
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Pokud jsem pozván na sněm nebo sjezd jakékoli demokratické politické strany a je to jenom trochu možné z časového hlediska, snažím se přijet. U parlamentních stran dvojnásob. To, že mě ODS na sněm nepozvala, stejně jako ČSSD a VV, je důvodem, proč jsem tam chyběl. Naopak jsem byl krátce po zvolení pozván od SNK-ED a slovenského KDH, obě pozvání jsem rád přijal. Považuji za slušnost pozvání přijet, je-li to v mých silách.

Projevy na sjezdech bývají různé. Od z patra pronesených zdravic, přes napsané projevy až po poněkud zvláštní vystoupení. V hlavě mi zbyly z našeho sjezdu v Žďáře na S., kde jsem byl před rokem zvolen, např. projevy M. Němcové z ODS, L. Zaorálka z ČSSD a P. Gazdíka za TOP09/STAN. Paní předsedkyně PS PČR nám předčítala z knihy o historii ČSL za 1. republiky, pan mpř. Zaorálek nám podal zprávu o encyklikách některých papežů a pan předseda poslaneckého klubu Gazdík nám řekl, že budoucí spolupráce je jenom na nás, jak budeme s nimi hlasovat o reformách.Tato vytoupení vzbudila trochu rozpaky.

Osobně jsem nechtěl vyznít se svým vystoupením stejně. Jako host se přeci musím chovat slušně. I když si na návštěvě o hostitelovi myslím leccos, tak mu přece nevyčtu, že má na dvorku nepořádek a smrdí mu WC. Stejně tak na sjezdu politické strany neřeknu, že jsou to asociální loupežníci, nebo komunisti v jiném dresu. To se prostě nedělá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Kanonská cesta je po opravě opět průjezdná

20:14 Lesy ČR: Kanonská cesta je po opravě opět průjezdná

Lesní cesta Kanonská ze sedla Skřítek směrem k Rabštejnu je po opravě opět otevřená veřejnosti.