Benda (ODS): Za kritikou církevních restitucí je snaha zneužít Ústavní soud

21.02.2013 17:14 | Zprávy
autor: ODS

S obavami sleduji snahu ČSSD zneužít ústavní soud pro vlastní politické cíle. Zákony vydává parlament přímo volený všemi občany. Ústavní soud není součástí parlamentu. Ústavní soud dohlíží na to, aby nikdo nezneužíval pravidla, na kterých se parlament shodne.

Benda (ODS): Za kritikou církevních restitucí je snaha zneužít Ústavní soud
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Marek Benda

Stále nemohu uvěřit tomu, že Jeroným Tejc, předseda poslaneckého klubu ČSSD, mohl veřejně prohlásit, že očekává, že nově jmenovaní členové ústavního soudu budou přístupnější argumentům sociálních demokratů. Nesmí a nemohou.

Snaha jedné politické strany - ČSSD - získat vliv nad soudní mocí je o to děsivější, že přichází právě teď, v čase mrazivého 65. výročí dne, kdy se veškerá moc lidu sjednotila na tragických 40 let do jedné totalitní strany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

David (SPD): Summit EU - Kancléř je nahý

18:05 David (SPD): Summit EU - Kancléř je nahý

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na summit EU k financování Ukrajiny