Bobošíková: Nechceme, aby čeští občané ručili za dluhy, které nezpůsobili

25. 1. 2012 12:18

Suverenita opět demonstrovala před vládou ČR

Bobošíková: Nechceme, aby čeští občané ručili za dluhy, které nezpůsobili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Bobošíková demonstruje před budovou vlády
reklama

Dnes před devátou hodinou Suverenita před Úřadem vlády ČR opět demonstrovala nesouhlas s tím, aby vláda z peněz daňových poplatníků poslala 38 miliard na záchranu krachujícího projektu eura. Na demonstraci vystoupila předsedkyně Suverenity SBB Jana Bobošíková a pak společně s místopředsedou Václavem Musílkem předali ministru financí složenku na 38 miliard.

Dámy a pánové, vážení spoluobčané.

Ministr financí Kalousek navrhne vládě, aby poskytla 38 miliard korun Mezinárodnímu měnovému fondu jako půjčku na záchranu eura. Tato lokajská úsluha tuzemských eurohujerů má jít z devizových rezerv České národní banky. S tím zásadně nesouhlasíme.

Dámy a pánové,

ministr financí obhajuje půjčku argumentem, že Česká republika dostala od Evropské Unie v průběhu uplynulých osmi let 175 miliard korun. Co ale zamlčuje, je fakt, kolik za členství v Unii občané naší země zaplatili. A není to málo!

Ministr financí mlčí o tom, kolik stojí pseudohumanistická sociální politika pro nepřizpůsobivé a imigranty. Mlčí o tom, o kolik peněz jsme přišli likvidační zemědělskou europolitikou. Mlčí o tom, co nás stálo uzavření cukrovarů. Mlčí o tom, kolik stojí nesmyslné výměny žárovek a dalších zařízení podle direktiv Bruselu. Mlčí o tom, o kolik jsme přišli rušením ambasád, mlčí o neustálých útocích na naší jadernou energetiku a rozvodnou energetickou soustavu. Mlčí o tom, kolik peněz šlo do investičních pobídek. Mlčí o tom, že supermarkety na našem území jsou odpadkovým košem eurounijních přátel. A tak bych mohla pokračovat. Sečteno a podtrženo – jsem přesvědčena, že Česká republika má předplaceno na desítky let dopředu. Kalouskem zmiňované evropské dotace jsou ve skutečnosti jen drobné proti tomu, jakou daň naši občané za členství v EU zaplatili a ještě zaplatí.

Dámy a pánové, vážení spoluobčané.

Suverenita, jako jediná strana, hájící české národní zájmy, dlouhodobě protestuje proti tomu, aby čeští občané ručili za dluhy, které nezpůsobili. Věříme, že se Česká národní banka zachová nezávisle na servilní, zbabělé a prolhané české politické reprezentaci, a bude devizové rezervy naší země nadále chránit před nezodpovědným dobrodružstvím, kterým euro beze sporu je.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Suverenita - blok Jany Bobošíkové
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Folwarczny (ODS): Kraj prodloužil organizátorům sportovních akcí možnost čerpání dotací

22:41 Folwarczny (ODS): Kraj prodloužil organizátorům sportovních akcí možnost čerpání dotací

Pandemie koronaviru má dopad i na konání sportovních akcí. Krajští zastupitelé zájemcům schválili pr…