Není pochyb o tom, že kouření škodí zdraví, stejně jako například nadmíra alkoholu nebo tuku. Na druhé straně by neměly být žádnou regulací dotčeny základní svobody, tedy svoboda rozhodnutí občanů a svoboda podnikatelů vyrábět a prodávat výrobky, které nejsou zákonem zakázané.
V případě tabákových výrobků se musíme především soustředit na to, abychom občanům poskytli korektní informace.
Žádný podrobný materiál jsme v Evropském parlamentu zatím neviděli, ale jako politik i lékař budu ze strany Evropské komise požadovat důkazy, že jsou navrhovaná opatření účinná.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ODS