Chládek (ČSSD): Ministr Dobeš musí odejít. Kdyby to viděl Komenský ....

17.03.2012 17:27

Situace v českém školství je neudržitelná, a pokud bude vláda i nadále bezhlavě v tomto resortu škrtat, hrozí jeho naprostý rozklad. Současná vláda vede české školství přímou cestou do pekel. Chce se mi dodat, že je velmi smutné, že se tak děje v zemi, kde se narodil učitel národů Jan Ámos Komenský.

Chládek (ČSSD): Ministr Dobeš musí odejít. Kdyby to viděl Komenský ....
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Plně podporuji školské odbory, které kvůli dalším škrtům ve školství vyhlásily stávkovou pohotovost. Jsem přesvědčen, že škrty, kterými chce koaliční vláda sebrat peníze už tak podfinancovanému resortu, jako je školství, povedou ke zhoršení situace v celém vzdělávacím systému. Je s podivem, že se k takto drastickým opatřením chystá vláda, která o sobě tvrdí, že vzdělávání a konkurenceschopnost je její prioritou. Varováním pro vládu by měl být nedávno zveřejněný žebříček Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), ze kterého vyplývá, že ČR je, co se týče výdajů na vzdělávání, na předposledním místě z 34 hodnocených zemí!

Že je situace ve školství velmi vážná ostatně dokazuje i prohlášení asociace děkanů všech deseti filozofických fakult v České republice, kteří po předsedovi vlády požadují okamžité odvolání ministra školství Josefa Dobeše. S takovouto výzvou nelze jinak, než souhlasit, otázkou je, jestli stačí odchod pouze ministra školství. Myslím si, že doba nazrála na kompletní odchod celé vlády.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marcel Chládek

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Balcarová (Piráti): Za každý den nezákonné těžby zaplatí Polsko půl milionu eur

17:36 Balcarová (Piráti): Za každý den nezákonné těžby zaplatí Polsko půl milionu eur

Evropský soudní dvůr konečně vydal rozhodnutí o udělení sankcí pro Polsko za pokračující těžbu v dol…