Chládek: Přestaňte nesmyslně vyhazovat na ministerstvu školství peníze oknem

08.05.2012 18:25

Téměř každý den se s hrůzou dozvídáme, za co všechno jsou na ministerstvu školství schopni vyhazovat evropské peníze, jaké různé a hrůzné projekty se ministerstvo snažilo prosadit v rámci OPVK.

Chládek: Přestaňte nesmyslně vyhazovat na ministerstvu školství peníze oknem
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Dnes se v některých médiích objevily informace například o projektu Unde Malum, který chtěl zkoumat, odkud se bere zlo a rasismus, a to za rovných 90 milionů korun. Jedná se o podobný nesmysl, jakým byl například dnes již bájný projekt OKNO.

V době, kdy nemá ministerstvo školství peníze na platy učitelů a na pomůcky do škol, považuji takové vyhazování peněz za naprosto nesmyslné a hloupé. Peníze by měly plynout spíše na projekty, které české školství nějakým způsobem zlepší a zkvalitní. Je nutné také zadat nezávislý audit předraženého projektu tzv. státních maturit!

Kromě zmiňovaných připravovaných projektů je nutné, aby se nový ministr také podíval na projekty již "běžící". Mezi takové patří i mnohonásobně předražená tzv. státní maturita, i na tu se totiž mají čerpat pozastavené peníze z EU. Tento pochybný projekt by si zasloužil nezávislý audit. U pochybných projektů je reálná hrozba, že Evropská komise projekty neproplatí a budou hrazeny z již tak zdecimovaného státního rozpočtu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marcel Chládek

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Brabec: Nová zelená úsporám patří k nejefektivnějším a nejdostupnějším dotačním programům

22:45 Ministr Brabec: Nová zelená úsporám patří k nejefektivnějším a nejdostupnějším dotačním programům

Startuje nová etapa programu Nová zelená úsporám, za kombinaci opatření bonus až 200 000 Kč.