Chovanec (ČSSD): Pomáháme policistům Plzeňského kraje

19.7.2011 9:55 odp.

Hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec (ČSSD) předal na Krajském ředitelství policie Plzeňského kraje speciální přístroj na genetiku Real - time PCR. Přístroj byl zakoupen z prostředků Plzeňského kraje v rámci projektu Plzeňský kraj - Bezpečný kraj.

Chovanec (ČSSD): Pomáháme policistům Plzeňského kraje

Cena přístroje spolu se spotřebním materiálem nutným pro počáteční provoz činí 1,6 miliónu korun.

„Jsem rád, že předávám policistům přístroj, který ušetří náklady, čas a umožní objasnit více případů trestné činnosti," uvedl Milan Chovanec. Jedná se o přístroj, kterým by mělo být vybaveno každé akreditované genetické pracoviště a který ve vybavení genetické laboratoře odboru kriminalistické techniky a expertiz Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje chyběl. Jeho používáním může policejní ředitelství ušetřit část současných nákladů při prováděných genetických expertizách, protože tento přístroj dokáže určit množství DNA ve zkoumaném vzorku a na základě toho zjistit, zda lze stanovit kvalitní DNA profil, který lze využít až k individuální identifikaci. Metoda analýzy DNA je velice přesná, dokáže identifikovat osobu s velmi vysokou pravděpodobností a tím přispět k dopadení a usvědčení pachatele trestné činnosti.    

 V roce 2010 přibližně jedna čtvrtina prováděných analýz DNA nevedla ke stanovení profilu DNA. Pokud by byl použit přístroj Real - time PCR, tyto vzorky by se dále již nezkoumaly a tím by vznikla úspora. Uspořené prostředky vynakládané  do současné doby na neúspěšné analýzy mohou být použity jinde. Pro běžné občany to znamená, že genetické pracoviště našeho ředitelství bude moci při stejném objemu přidělených finančních prostředků analyzovat větší množství vzorků a tak zpracovat i případy méně závažné trestné činnosti a tím přispět ke zlepšení celkové bezpečnostní situace v Plzeňském kraji.

Milan Chovanec, hejtman Plzeňského kraje

Související:

Šumava má další skandál. Pomník pohraničníka opět stojí

Dotaz Milanu Chovancovi můžete položit ZDE

##MINIPAS 323##

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Plzensky-kraj.czTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Frustrace z vlajek

22:24 Senátor Láska: Frustrace z vlajek

Komentář na facebookovém profilu k (ne)vyvěšování ukrajinských vlajek.