Filip (KSČM): Návrh zákona o referendu, který by umožnil lidem vyjádřit svou vůlii

25.10.2011 11:40 | Zprávy
autor: kscm.cz

Současnou situaci považuji za více než alarmující. Vládní koalice jednou rukou protlačuje další a další kroky, jimiž vážně postihuje většinu české veřejnosti.

Filip (KSČM): Návrh zákona o referendu, který by umožnil lidem vyjádřit svou vůlii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

A druhou rukou stále zametá pod koberec korupční kauzy, spjaté s vlastními politiky. Tvrzení vlády o protikorupční orientaci vlády už prakticky nikdo v této zemi nevěří.

Napomáhají tomu také informace o možném nátlaku na vyšetřovatele, ať už jde o odchody elitních policistů či fotografie dokladující sledování významného žalobce. V široké veřejnosti už převažuje názor: „Nebudeme si utahovat opasky, když mzdy většiny z nás jsou podprůměrné, šetří se na zaměstnancích, důchodcích, studentech, rodinách s malými dětmi, nemocných lidech aj. a tím vším se pokrývá schodek vzniklý korupcí a okrádáním státu na předražených zakázkách."

Premiér Nečas má strach připustit ve sněmovně jednání o korupčních kauzách. Nemá dost odvahy k tomu, aby spojil kroky vlády s hlasováním o důvěře vládě. Naopak sám drží ochrannou ruku i nad ministrem Vondrou, jehož podíl - přinejmenším jako manažerské selhání - na kauze Promopro je nezpochybnitelný. Než aby vláda sama vyhodnotila možná podezření na korupci a vyvodila z toho včas i personální závěry, premiér raději přehlíží, že se její členové v rámci boje o větší díl moci udávají navzájem. Taková situace však podrývá zásadním způsobem důvěryhodnost ústavních institucí a celého českého státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…