Gajdůšková: Krok zpet do středověku

25.02.2012 6:40

Stanovisko místopředsedkyně Senátu PČR Aleny Gajdůškové.

Gajdůšková: Krok zpet do středověku
Foto: ČSSD
Popisek: Alena Gajdůšková

Zrušení péče o těhotné ženy v gynekologických ordinacích, kde je každá budoucí maminka pod pravidelným dohledem lékařů, je krokem někam do středověku. Důsledná prenatální péče a péče o matku a dítě je v ČR jedna z nejlepších ve světovém srovnání a díky její existenci již léta patříme mezi země s nejnižší novorozeneckou úmrtností na světě.

V situaci, kdy každé druhé těhotenství je rizikové, musí být napojení na přímou lékařskou péči naprosto jednoznačně zachováno. Snaha o předání tohoto systému je samozřejmě o penězích, jak říká ministr zdravotnictví Leoš Heger, ale je především je to o možnosti výdělku - nebojím se říci - „kšeftu“ pro porodní asistentky.

I když každé porovnání kulhá, bude to asi stejné, jako když se z České pošty ve své době vyčlenila Poštovní novinová služba, a velmi záhy se ukázalo, že tento krok celý systém naopak prodražil.

Pokud ministerstvo zdravotnictví prosadí svůj záměr a péče o těhotné bude svěřena pouze porodním asistentkám, pak bude vytvářena nová paralelní struktura vedle již stávajících a velmi dobře fungujících gynekologických ordinací, kde je tato péče svěřena lékaři. Rozbít současný velice dobře fungující systém považuji za skutečně velmi krátkozraké.

PaedDr. Alena Gajdůšková

  • ČSSD
  • Vždy na Vaší straně!
  • krajská zastupitelka

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komínek (KSČM): Pan Železný se přece o místo ředitele ČT chtěl ucházet

20:02 Komínek (KSČM): Pan Železný se přece o místo ředitele ČT chtěl ucházet

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kauze Jakub Železný stál autem na přechodu pro cho…