Halíková (KSČM): Jde o věc nebo o součást boje uvnitř vládní koalice?

20.03.2013 5:43 | Zprávy

Podle aktuálních informací pan ministr Miroslav Kalousek zastavil proplácení pěti dotačních evropských programů. Dvou ministerských - Podnikání a inovace, který řídí ministr průmyslu a dopravy Martin Kuba (ODS), a Integrovaný operační program, za který odpovídá ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (LIDEM), a také tři krajské programy, konkrétně Jihozápad, Severovýchod a Moravskoslezsko.

Halíková (KSČM): Jde o věc nebo o součást boje uvnitř vládní koalice?
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Můžeme nerozumět nebo naopak dobře chápat, o co asi panu ministrovi jde. On přece dobře ví, že takovéto rozhodnutí nemůže mít zejména ve vztahu ke krajům v této fázi žádný zásadní vliv. Je pravdou, že výsledky auditů jsou jiné od MF, zatímco vedení rad ROP mají k dispozici jiné právní výklady, které jejich konání nezpochybňují. Osobně se domnívám, že pan Kalousek dělá vše pro to, aby veřejnost přesvědčil, že nejen kraje, ale ani rezorty vedené ministry jiných stran než "jeho" TOP 09 prostě neumí dobře hospodařit.

Konkrétně v Moravskoslezském kraji bude i problematika čerpání prostředků z ROP součástí zasedání krajského zastupitelstva, které se uskuteční 21. března, po jednání je avizována tisková konference, kde se jistě dovíme podrobnosti. Každopádně, rozhodnutí ministra Kalouska nyní nemá v tomto kraji žádný praktický dopad na čerpání prostředků z ROP.

Problematika financování z prostředků EU je ale složitější ve vztahu k budoucímu programovacímu období EU. Snahou současné vlády je koncentrace co nejvíce prostředků v centru. Nejen já jsem přesvědčena, že kraje vědí lépe, na co finance využít, co je jejich prioritou. Proto by mělo i do budoucna být svěřeno rozhodování do kompetencí krajů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kscm.cz

Pohotovost

Co uděláte proto, aby pohotovosti byly lidem dostupné? Obrovský problém vidím i v tom, že když na pohotovost jedete, čekáte tam třeba i půl dne. Je to problém u dospělých a podle mě ještě větší u dětí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): I soukromí Jindřicha Rajchla je nedotknutelné

6:23 Rakušan (STAN): I soukromí Jindřicha Rajchla je nedotknutelné

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k útoku na rodinu předsedy strany PRO Jindřicha Rajch…