Nově prý česká vláda požaduje snížení rozpočtu až na hranici 0,8 % národního důchodu. Zároveň vláda neohroženě trvá na zachování kohezních fondů ve stejné výši jako v perspektivě minulé. Vláda si představuje, že k úsporám má dojít především v oblasti zemědělské politiky.
První problém nového přístupu nastává v tom, že Česká republika stanoviskem opouští dosud kompaktní visegrádské země, se kterými svou představu koordinovala a Visegrád to bude považovat za zradu. Nečas stojí v jedné řadě s ideologickým blížencem Cameronem, ať to naši republiku stojí cokoliv. Kromě pochvaly před nastartovaným Landroverem premiér od Britů za servilitu nic nedostane.
Šetření na zemědělské politice je jistě vděčným konverzačním tématem v Praze i Londýně. Mezi hlavními hráči je ale už dávno jasno. Francie dostane podporu pro své sedláky výměnou za toleranci pro britský rabat. Pro Francouze jsou symbolem Evropské unie zemědělské subvence, stejně jako je pro Angličany rabat srozumitelným symbolem vzdoru proti kontinentu. Ohař šetření se nakrmí mírným celkovým poklesem kompenzovaným zvýšením příspěvků na ekologii a rozvoj. Vlk se nažere a Karkulka zůstane celá.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: cssd.cz