Hejtman Zimola: Kraj předloží součet škod pro čerpání pomoci

07.06.2013 18:38 | Zprávy

Třetí povodňový stupeň stále platí na pěti místech. Lipno by mělo mít volný retenční prostor v neděli odpoledne. Kontrolují se povodní zasažené mosty.

Hejtman Zimola: Kraj předloží součet škod pro čerpání pomoci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jiří Zimola

Ve čtvrtek (6.6.2013) nespadl na jihu Čech ani milimetr srážek. Hladiny vodních toků i nadále klesají. Přesto na pěti místech stále trvá III. stupeň povodňové aktivity.

„Situace zatím vypadá příznivě. Ale ani tak nechceme nic zanedbat, takže budeme vývoj na vodních tocích sledovat i přes víkend, abychom byli schopni reagovat na aktuální stav,“ řekl v pátek 7. června 2013 po zasedání krizového štábu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Třetí stupeň povodňové aktivity i nadále platí na Lužnici v Bechyni a Klenovicích, na Nežárce v Hamru, na Nové řece v Mláce a na Vltavě ve Spolí.

 Příznivá zpráva přišla z Římovské a Husinecké přehrady. O něco komplikovanější situaci mají na Lipně. „Římov už má k dospozici celý retenční prostor a v Husinci by měli tohoto stavu dosáhnout ještě dnes odpoledne. O něco pomaleji se jej daří uvolňovat na Lipně, kde má být volný v neděli odpoledne,“ upřesnil Zimola.

Hasiči za posledních 24 hodin zaznamenali 55 zásahů, z toho 43x čerpali vodu a v dalších případech pomáhali například odstraňovat suť. Počet těchto úkonů stagnuje, takže se připravují mimo jiné na přechod k úklidovým pracím. Armáda nebyla nasazena vůbec, ale je stále připravena v záloze.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Svátky ale patří klidu, rodině a blízkým, ne sociálním sítím

8:14 Farský (STAN): Svátky ale patří klidu, rodině a blízkým, ne sociálním sítím

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k půstu od sociálních sítí.