Holopová (Svobodní): Loupež v pravicové masce

11.03.2013 20:04 | Zprávy
autor: Svobodni.cz

Od svých prarodičů často slýchávám rozhořčená slova nad dnešním politickým děním zakončená vždy zklamaným výrokem: „Vidíš, co dělá ta pravice? Je stejná jako levice! Zvyšují nám daně, sami si zvyšují platy a na obyčejné lidi kašlou!“ A mají pravdu. V jediném se však mýlí. Žádnou pravici tam nevidím.

Holopová (Svobodní): Loupež v pravicové masce
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Podívám-li se do sněmovny, do senátu či do vlády jen těžko tam najdu pár jedinců, které bych mohla nazvat „pravičáky.“

A kdo je vlastně pravicový politik?
Ten, kdo nechce lidi ožebračovat tím, že by jim sebral na daních více peněz. Ať si každý naloží se svými penězi, jak uzná za vhodné.  
Ten, kdo nechce lidem brát svobodu, výměnou za jistotu, která rozhodně není jistá, ba naopak.
Ten, kdo nechce jiným diktovat, jak mají žít svůj život. Lidi nejsou roboti!
Ten, kdo nechce ostatní zadlužit tak, že jim pak kvůli splácení státního dluhu sotva zbyde na základní potřeby.  
Ten, kdo nebude jednu skupinu lidí zvýhodňovat dotacemi nad druhou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Munzar (ODS): Od Krkonoš až k Jaderskému moři

16:14 Munzar (ODS): Od Krkonoš až k Jaderskému moři

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke králi Otakaru Přemyslovi II.