Hrdina (VV): Kolik muslimů znáte osobně, pane Hönigu?

25.05.2010 8:46

Vladimír Hönig, pražský lídr SPO-Z, se otevřeně hlásí k tezím o nebezpečí islámu.

Hrdina (VV): Kolik muslimů znáte osobně, pane Hönigu?
reklama

Tak jsem si v Parlamentních listech opět přečetl o děsivé hrozbě islámu. Škoda, že se nevyjádří k problému někdo, kdo má o něm alespoň elementární znalost...

Historických zkušeností máme víc než dost a je to tu opět. Vášně a nenávist vůči jiné kultuře, jinému vyznání. Nestačily nám křížové výpravy, málo nám byly podniky inkvizice, zapomenuty jsou čarodějnické procesy. Dodnes však cítíme hořkou příchuť antisemitismu, Hitlerových tezí i Stalinovy despocie. Přesto se stále objevují tací, kteří otevřeně brojí proti jiným kulturám či etnikům. Po přečtení článku, který nám představil smýšlení mladé politické generace, mé generace, jsem trochu znervózněl. Vladimír Hönig, pražský lídr SPO-Z, se otevřeně hlásí k tezím o nebezpečí islámu, o jeho nesnášenlivosti a hrozbě pro naší civilizaci. A aby toho nebylo málo, oslím můstkem předvolebního boje se neváhá strefit do Věcí veřejných, jak je ostatně nyní módou. Jakoby nám pan Hönig říkal: „Čemu nerozumím, toho se bojím."

Děkuji, ale nepotřebuji doporučení k návštěvě západoevropských metropolí. Londýn znám velmi dobře, půl roku jsem žil v Holandsku a nocí v ulicích měst jsem zažil mnoho - bez úhony. Předpokládám, že jsem se asi měl bát, aby na mne odněkud nevyskočil zakuklený mohamedán, jak ostatně televize káže. Bohužel, je to právě televize a tendenční zpravodajství, které nás informuje o zlotřilých muslimech. Dovolím si tedy sám pár doporučení, jakož i otázek.

Kolik znáte osobně muslimů, pane Hönigu? Zajděte v muslimské zemi k místním na návštěvu, takové pohostinnosti se u nás jen těžko dočkáte. Máte aspoň letmé povědomí o Koránu? Víte, že se tam píše o tom, že ve válce mají být ušetřeny ženy, děti a starci, že nemají být káceny sady a otravovány studně? Kdo podle Vás přišel se svatou válkou ve jménu Boha? Napovím Vám, že muslimové to nebyli... Nesměšujte islám a muslimy s teroristy, fanatiky a tisíce let starým kmenovým právem. Raději řešte skutečné problémy naší civilizace - třeba pedofilii v řadách katolických kněží.

V závěru si dovolím uvést na pravou míru můj výrok k šířícímu se islámu v Evropě. Otázka zněla zda se jej obávám. Odpověď? „Obavy z něj nemám. Naopak, expanze islámu může posloužit jako posilující prvek pro evropskou společnost a kulturu a patřičným tlakem ji vybudit k životu. Křesťanská a islámská kultura žijí ve vzájemné interakci tisíc let. Mají společné kořeny a není nutné je tedy chápat jako nepřátelské. Nutností je ale respekt k zákonům a řádu konkrétní evropské země."
 
ZDE ohodnoťte Jana Hrdinu

Dále čtěte:
Zemanovec Hönig proti muslimům: V ČR vás nechceme

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jan Hrdina - profil
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luňáková (ODS): Středočeský kraj potřebuje dostatek kvalitních zdravotníků

20:49 Luňáková (ODS): Středočeský kraj potřebuje dostatek kvalitních zdravotníků

Středočeský kraj se dnes potýká s množstvím problémů. Zdaleka se přitom nejedná pouze o poškozené si…