Huml: Odkaz Mašínů? I loupežná vražda je v Čechách hrdinství

27.02.2012 5:26

Již naposledy se vracím k tomuto tématu.

Huml: Odkaz Mašínů? I loupežná vražda je v Čechách hrdinství
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Poslanec Stanislav Huml

Cítím potřebu odpovědět Jaroslavu Čvančarovi na otevřený dopis a reagovat fakty na otevřený dopis Mašínů.

Pokud je mi dnes vyčítáno, že nepíšu stejným způsobem o pochopech a vrazích Milady Horákové, pak musím připomenout jeden detail, který uniká. Vrahům Milady Horákové dnes nikdo nedává medaile, ani je neoslavuje jako hrdiny. V každém článku o Mašínech říkám, že nebudu oslavovat Gottwalda, Stalina ani Mašíny. Politické soudy padesátých let považuji stejně jako Vy za vraždy. Stejné vraždy, jakých se dopouštěli i Mašíni.

O podjatosti

Anketa

Přijde vám názor poslance Humla zajímavý?

78%
10%
hlasovalo: 1556 lidí
Jaroslav Čvančara má pravdu v jednom. Jsem podjatý. Ano nosil jsem uniformu policisty Policie ČR 16 let, uniformu příslušníka Veřejné bezpečnosti, chcete-li SNB 12 let. Dohromady 28 let od roku 1977 do roku 2005. Dlouhá doba. Uctil jsem nejednou památku Jaroslava Honzátka (uctívat budu i nadále), člověka, který sloužil ve stejné uniformě. Kdyby Honzátko byl četník z doby před válkou, měl bych k jeho vrahům pocity stejné. Mohlo mne v době služby potkat totéž. Stál jsem proti mnoha pochybným existencím a vím o čem je řeč a jaká jsou rizika práce, když se snažíte, aby ostatní mohli v klidu spát a vy na ulici bdíte. Vztahu k padlým kolegům se říká kolegialita.

Voláte po objektivitě. Hledám ji také. Co je neobjektivního na faktu, že Jaroslav Honzátko byl svázaný s rukama za zády a podříznut jako králík v době míru v hlubokém vnitrozemí na venkovské policejní stanici? Co má společného jeho osobní spis s faktem, že byl popraven bez soudu? Mašíni ho také v době vraždy neznali a bylo jim úplně jedno, kdo před nimi stojí. Byl vyzván, aby šel někomu pomoct k dopravní nehodě a on se oblékl a šel.

Skutky Mašínů dnes glorifikujete, přestože nejbližší příbuzní žijí, přestože to byly vraždy a těžké újmy na zdraví na českých spoluobčanech (hasič, policisté, pokladník) a prováděli diverzní akce nikoliv na špičkách režimu, ale na řadových spoluobčanech a jediným výsledkem jejich "hrdinného odboje" bylo zapálení 17ti stohů slámy. A kradli. A bohužel vykonali pár vražd či zranění obyčejných lidí, žádných představitelů režimu.

Autentické foto z místa činu, digitálně obarveno

Autentické foto z místa činu, digitálně obarveno

Autentické foto z místa činu, digitálně obarveno

Naše generace zemi ke komunismu nepřivedla, narodila se v něm a opustila jej.

Máte snahu namazat máslo na mojí hlavu tvrzením, že starého komunistického psa nové demokratické kousky nenaučíš. Nikdy jsem netajil svoji minulost a nestydím se ani za jeden den, který jsem dosud prožil. Byl jsem stejně šťastný jako mnoho mých blízkých, když se otevřely hranice a mohli jsme cestovat a vidět dosud nepoznané. Byli jsme generace vyrůstající ve skleníku, kde se otevřely dveře a nevěděli jsme, co je za nimi. Už to víme.

Zmrzačená země

Svěřili jsme svou budoucnost lidem, kteří nám postupně prodali pod cenou většinu bank, průmyslu a všechno co mělo nějakou cenu postupně "poztráceli" cestou a ještě stát - nás -  zadlužili. Když už to začíná být neúnosné, tak tito politici uchopí nějakou věc z minulosti a odvedou pozornost veřejnosti. Teď jsou to Mašíni. Ne náhodou jim medaile vezl ministr, který se koupe v problémech s kauzou PromoPro.

Odmítám tuto hru hrát. Dejte si Mašínům své medaile, odškodněte je z peněz daňových poplatníků, které jste vybrali i od příbuzných jejich obětí. Je a bude to Vaše vizitka. Nedivím se, že vadí, když o tom otevřeně mluvíme. Ale jsem dnes větší demokrat než řada mých pravicových kolegů ve Sněmovně. Mimochodem veverky měly původně středolevicový program. Pravicová strana? Až po volbách. Odčerpali plánovaně voliče ČSSD.

Odkaz Mašínů? I loupežná vražda je v Čechách hrdinství.

Čerpal jsem ze spisu, který měl být spálen. Nehodil se. Historický odkaz Mašínů? Trestní řízení zastavené zvláštním, politickým policejním orgánem s názvem ÚDV (Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu)? Trestní stíhání za vraždy nejen komunistů byl zločin komunismu? Je vůbec právně správná příslušnost tohoto útvaru? A čtení odůvodnění, proč bylo nepromlčitelné trestní stíhání zastaveno je opravdu nutné pro opravdové historiky uchovat. Žalobce, dříve prokurátor měl podle vyšetřovatele ÚDV konat. S vědomím toho že konat nelze, když nebyl vyslechnut obviněný a ubrána by mu byla základní práva na obhajobu. Mohl (ale nemusel) využít řízení proti uprchlému a protože tohoto řízení nevyužil je stíhání promlčeno a zastaveno. Dnem sdělení USA, že nebudou do ČR vydáni  (USA neuznává ženevské konvence a byla studená válka píše vyšetřovatel) začala podle jeho výkladu běžet promlčecí lhůta. Z vrahů (sami se k vraždám hrdě hlásí) se stali hrdinové. Byl-li jsem u dopravky nebo na Obvodním oddělení VB, jsem příslušník zločinné organizace a měl bych podle mnohých zalést do díry a mlčet. Gauneři s rukama od české krve jsou oceňováni. To je historický odkaz hodný 21 století.

A když už mluvíme o demokracii, přijďte se podívat do Poslanecké sněmovny, jak se dnes uplatňuje. Jak se chovají strany s většinou se můžete dočíst i na mém blogu ve starších článcích. Možná právě proto, že jsem zažil podobné chování vládních špiček před rokem 1989, jsem jeden z těch, kteří si troufnou stav pojmenovat i nyní, protože na diktaturu, opovrhování opozicí a její kriminalizaci mám jednoznačnou odpověď. Co nechcete, aby bylo činěno Vám, nečiňte druhým. Vrátí se vám to i s úroky.

Oběti:

Kašík - příslušník SNB - udeřen železnou tyčí do hlavy, zastřelen
Jaroslav Honzátko - příslušník SNB - omámen chloroformem, spoután, podříznut dýkou
Josef Rošický - pokladník společnosti Kovolis - zabit při přepadení vozu s penězi
(Jan Lecián - dobrovolný hasič - připraven o oko při potyčce ohledně zapalování stohů bratry Mašíny)
H. Grumini - příslušník Volkpolizei - zastřelen na stanici Uckro
Martin Lehman - příslušník Volkpolizei - zastřelen na stanici Uckro
H. Hoffmann - příslušník Volkpolizei - zastřelen během obklíčení Mašínů v lesíku u Waldowa
Heinz Sunckel - příslušník Volkpolizei - zastřelen během obklíčení Mašínů v lesíku u Waldowa
Pro mne jsou pouze vrahy. Za hrdiny naopak považuji Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka (atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha).

Oběti "odbojové skupiny" Mašínů, kde jsou ty vlaky jedoucí do SSSR s uranem?

Oldřich Kašík - příslušník SNB na stanici v hlubokém vnitrozemí - udeřen železnou tyčí do hlavy, zastřelen
Jaroslav Honzátko - příslušník SNB na stanici v hlubokém vnitrozemí - omámen chloroformem, spoután, bezbranný podříznut dýkou
Josef Rošický - pokladník společnosti Kovolis - zabit při přepadení vozu s penězi
Jan Lecián - dobrovolný hasič - připraven o oko při potyčce ohledně zapalování stohů bratry Mašíny
H. Grumini - příslušník Volkpolizei - zastřelen na stanici Uckro
Martin Lehman - příslušník Volkpolizei - zastřelen na stanici Uckro
H. Hoffmann - příslušník Volkpolizei - zastřelen během obklíčení Mašínů v lesíku u Waldowa
Heinz Sunckel - příslušník Volkpolizei - zastřelen během obklíčení Mašínů v lesíku u Waldowa

Ukradené taxi, sanita a další krádeže v tomto světle ani nestojí za řeč, jen lidé ponecháni omámeni v lese svázáni u stromu nebo okradení na věc měli určitě jiný náhled než hrdinové Mašíni.

Z diskuse:

Toto téma nemá co dělat s rudými, ani s oranžovými, modrými, zelenými, nebo jinými. Má co dělat s morálkou, s vnitřním přesvědčením každého z nás. Nevím kdo na to přišel a kdo zastává názor, že pravicově smýšlející člověk vidí v Mašínech hrdiny. Udělat z Mašínů hrdiny, dávat jim řády a projevovat jim úctu, k tomu buď musí mít naši politici informace, které nemá celá naše veřejnost, nebo k tomu musí mít hroší žaludek a zvrácené myšlení.

Text i fotografie publikovány se souhlasem autora.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: humlstanislav.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

10:08 Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

Jednoznačně odsuzuji invazi Turecka na svrchovaném území Syrské arabské republiky. Agrese je namířen…