Iniciativa ProAlt a ČMKOS: Aktivní odpor proti vládním reformám začíná

05.03.2011 14:37

V sobotu 5. března pořádá iniciativa ProAlt za podpory dalších organizací první demonstraci proti plánovaným vládním reformám. Začátek akce je od 14.00h na náměstí Republiky v Praze.

Iniciativa ProAlt a ČMKOS: Aktivní odpor proti vládním reformám začíná

Zatímco minulý rok proběhl ve znamení plošných škrtů, hodlá letos vláda schválit zákony, které mají „systémově ušetřit". Šetřit se má ale na výdajích na sociální a zdravotní zabezpečení, podporu v nezaměstnantosti, schválit se má penzijní reforma, která dosud veřejné prostředky předá soukromým penzijním fondům. Měnit se má také zákoník práce tak, aby zvýšil flexibilitu pracovní síly, tj. aby umožnil snadnější propouštění. Otazník visí také nad reformou vysokoškolského vzdělávání. Ve hře je stále školné, nebo jeho obdoba - zápisné. Stranou nemůžeme nehat ani bezprecedentní zvýšení DPH, jehož sazba by se měla sjednotit na 20%.

Všechny tyto kroky povedou ke zhoršení životní úrovně většiny obyvatel ČR. Navíc neřeší problémy, které globální ekonomický systém působí. Vláda je pro nás jak asociální, tak nekompetentní. Proto svoláváme první demonstraci, abychom jasně ukázali náš nesouhlas s takovou vládou, která tyto věci prosazuje.

Ve svých protestech a názorech nejsme osamoceni, protože odpor proti vládním reformám jde napříč společností. Proto naši demonstraci podpořili další občanské iniciativy, jejichž řečníci na demonstraci vystoupí.

Demonstraci podporují: Alternativa zdola (www.alternativazdola.cz), Akční spolek nezaměstnaných (www.akcnispolek.estranky.cz), Nesehnutí (www.nesehnuti.cz), iniciativa Vzdělání není zboží (www.vzdelaninenizbozi.cz) a Ekumenická akademie Praha (www.ekumakad.cz)

Zvláštní důraz klademe na spolupráci s odbory, jejichž odborné zázemí vždy přicházelo s nejpřesnějšími vývoji ekonomické situace, a zároveň představují významnou společenskou sílu, která zastupuje zaměstnance, tj. ty, na které především dopadnou důsledky reforem.

Na sobotní demonstraci vystoupí předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil a předsedkyně Odborového svazu zaměstnanců zdravotní a sociální péče Dagmar Žitníková.

V sobotu 5.března proběhne první demonstrace, která by se měla stát začátkem aktivního odporu proti vládním reformám, a navázat tak na předchozí úspěšné občanské iniciativy.

Související:
V Praze se bude demonstrovat proti reformám
Svinstvo, zbabělá vláda, řekla samoživitelka. Lituje, že tam nebyl Kalousek

Foto: Hans Štembera


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: proalt.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Několik poznámek k Stanjurovým kozlům v zahradě

8:36 Ministryně Schillerová: Několik poznámek k Stanjurovým kozlům v zahradě

Ministryně financí Alena Schillerová reaguje na vyjádření poslance Zbyňka Stanjury ohledně připojení…