Janeček (ČSSD): Heger není car, Brno není jeho gubernie

23.01.2013 14:30 | Zprávy
autor: cssd.cz

Jmenování Romana Krause do funkce ředitele nemocnice u sv. Anny bez řádného výběrového řízení odmítám jako nestandardní krok, kterým ministerstvo porušuje vlastní platnou vyhlášku o nutnosti výběrových řízení na vedoucí funkce ve zdravotnických zařízeních v působnosti ministerstva zdravotnictví.

Janeček (ČSSD): Heger není car, Brno není jeho gubernie
Foto: senat.cz
Popisek: Miloš Janeček

Ministr Heger pokračuje v neblahém trendu, které započal jeho předchůdce Julínek, když v březnu 2007 taktéž bez výběrového řízení dočasně jmenoval téhož Romana Krause ředitelem Fakultní nemocnice Brno. Protože dočasně jmenovaný Kraus je ředitelem fakultní nemocnice dodnes, jsou obě brněnské nemocnice v rukou jednoho člověka.

První slova nově jmenovaného ředitele o optimalizaci obou nemocnic vyvolávají obavy o osud nemocnice u sv. Anny a doufám, že nejsou potvrzením spekulací, hovořících o sloučení obou nemocnic a omezení dostupnosti a kvality poskytované zdravotnické péče v městě Brně.

Vyzývám proto ministra Hegera, aby respektoval vlastní legislativní pravidla a v nejkratším možném termínu vypsal řádné výběrové řízení na post ředitele nemocnice u sv. Anny a Fakultní nemocnice Brno. V opačném případě by jednání ministra zdravotnictví mohlo být posuzováno jako „výkon pravomoci způsobem odporujícím jinému právnímu předpisu“. Připomínám, že neplnění povinnosti vyplývající z  pravomoci člena vlády jako úřední osoby je pádným důvodem pro odvolání takovéhoto ministra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.