Jiránek (ODS): Změna financování hasičů je nutná

19. 2. 2012 11:50

Nedávný požár v jednom z rozdělovských věžáků mi potvrdil myšlenku, jak je nutné a důležité právě v této době změnit systém financování našich profesionálních i dobrovolných hasičů.

Jiránek (ODS): Změna financování hasičů je nutná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hasič
reklama

Vždy, když se naší zemí proženou povodně či přívalové deště, nebo se v naší blízkosti stane nehoda či požár jsme hasičům velmi vděční. Ale stačí pár dnů, týdnů či měsíců a na ty, kteří zachraňují životy naše či našich blízkých, náš nebo společný majetek, snadno a velmi brzy zapomeneme.

Chápu, že v době krize či stagnace stát musí šetřit. Šetření na hasičích však považuji za velmi krátkozraké. Nepatřím k těm, kteří jen kritizují, ale vlastní řešení nenabízejí, a proto si dovolím vám jedno řešení představit.

V celé Evropě se na provozu záchranných systémů podílejí i pojišťovny, a to na základě dobrovolného či povinného odvodu.

Proto vám navrhuji odvod ve výši tří procent z neživotního pojištění právě ve prospěch těchto statečných mužů a žen. Za tyto relativně malé prostředky se dá udělat opravdu mnoho – udržet dostatečný počet profesionálních hasičů, zvýšit výcvik dobrovolných hasičů a pro obě složky zajistit tolik nutné zdokonalování techniky.

Věřím, že toto drobné opatření se pozitivně promítne do práce těch, které nezřídka nazýváme hrdiny a jejichž pomoc můžeme kdykoliv potřebovat.

Ing. Dan Jiránek
předseda oblastního sdružení
člen regionální rady
primátor Kladna
krajský zastupitel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ODS
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Nastává epocha, kdy se lidé budou přesouvat z měst na venkov

21:45 Prezident Zeman: Nastává epocha, kdy se lidé budou přesouvat z měst na venkov

Projev prezidenta republiky při přijetí vítězů soutěže „Vesnice roku 2019“