Jirsa (ODS): Za co všechno může ODS

14.05.2013 22:27 | Zprávy

Bylo to roku 2000, kdy prezident Václav Havel poslal k Ústavnímu soudu novelu volebního zákona, která posilovala vítěze voleb tak, aby mohl sestavit funkční vládu. Ač novela řádně prošla ústavní většinou obou komor, Ústavní soud novelu zrušil.

Jirsa (ODS): Za co všechno může ODS
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Jirsa

 

Od té doby Česká republika zažívá permanentní vládní krize, resp. vládne se ve stojedničkových koalicích, které ke vzniku krize přímo vybízejí. A malí koaliční partneři vítěze voleb vydírají. Analýza MF DNES "Dobré úmysly, které nějak nevyšly" je typickou ukázkou tohoto problému. Kde se staly chyby, respektive kdo je za ně odpovědný?
 
sKarta – ministr Drábek a TOP 09. Sociální dávky – ministr Drábek a TOP 09. Registr vozidel – ministři Bárta a Dobeš, VV či LIDEM. 
 
Děti v ústavech – ministr Drábek a TOP 09. Státní maturity – ministr Dobeš, VV. Nemocniční lůžka – ministr Heger a TOP 09. 
 
Kdo však nese mediální zodpovědnost za tyto problémy a chyby ve vládnutí? No samozřejmě ODS a premiér Nečas. 
 
Ing. Tomáš Jirsa, MBA.
 senátor PČR
 starosta
 místopředseda místního sdružení
 předseda oblastního sdružení
 místopředseda regionálního sdružení
 krajský zastupitel

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ODS

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolora): Übermenschové a untermenschové naší doby

12:12 Štěpánek (Trikolora): Übermenschové a untermenschové naší doby

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k tzv. evropským hodnotám