Jurečka (KDU-ČSL): Ministr Drábek je nejlepší reformátor

26. 6. 2012 6:24

Pan ministr Drábek je skutečný sociální inovátor a reformátor. Co se mu dostane pod ruky, hned reformuje.

Jurečka (KDU-ČSL): Ministr Drábek je nejlepší reformátor
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Marian Jurečka

Jedním údajně z nejdůležitějších nástrojů proti černé práci se stal Drábkovým ministerstvem vytvořený systém DONEZ. Jedná se o tzv. docházku nezaměstnaných.

Vybraní nezaměstnaní mají uloženou povinnost dostavit se na určenou pobočku České pošty. Na poštu musí chodit jednou až dvakrát týdně. Tento systém je však problematický ve všech možných souvislostech. Za prvé nutí nezaměstnané chodit někam, kde mu žádnou práci nenabízí. Za další se mu bere čas a peníze k hledání práci. Ze svého okolí znám případ, kdy musí nezaměstnaný jet autobusem patnáct kilometrů do okresního města vždy okolo poledne.

Nezaměstnaný okresního města již ovšem jízdenku hradit nemusí. Mnozí lidé se tak dostávají do horších sociálních situací, než před tím. Na víc se zavádí generalizující pohled na nezaměstnané. Jsi nezaměstnaný? I ty šibale, to určitě chceš pracovat načerno. Budeš jezdit na kontrolu. Bohužel systém DONEZ nejenom, že přináší další komplikace pro dlouhodobě nezaměstnané, ale ani nic nevyřeší. Ten, kdo pracuje načerno a je zároveň evidován jako nezaměstnaný, si vždy od svého zaměstnavatele získá souhlas na tu poštu dvakrát týdně odskočit. Řešením není pronásledování nezaměstnaných, kteří pracují načerno, ale vysoké pokuty pro firmy, které tyto lidi nelegálně „zaměstnávají“.

Marian Jurečka

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kdu.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Předseda rozpadající se ČSSD se zoufale chytá všech stébel

21:35 Okamura (SPD): Předseda rozpadající se ČSSD se zoufale chytá všech stébel

Komentář na facebookovém profilu k ČSSD a údajnému zneužívání ministerstva vnitra předsedou Hamáčkem…