KSČM očekává omluvu od Jana Fischera

23. 10. 2012 19:11

Přestože KSČM ještě nevstoupila do zahájené kampaně přímé volby prezidenta České republiky, je již nezbytné se vyjádřit ke zcela nepřijatelnému výroku jednoho z mnoha kandidátů, a to Jana Fischera.

KSČM očekává omluvu od Jana Fischera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

Ten uvedl, že by jako prezident neakceptoval takový návrh na složení vlády, který by počítal s účastí zástupců KSČM, a že by dokonce zkoumal, zda nejde u menšinové vlády o skrytou podporu komunistů.

Vyjádření je za hranou ústavnosti, protože popírá rovnost občanů a jejich právo se podílet na správě státu a nerespektuje princip výstavby ústavních orgánů státu, jak je upravují čl. 2 odst. 3 a čl. 5 Ústavy ČR a dále  čl. 2 odst.1, čl. 3 odst.1, čl. 20 odst. 2 a čl. 21 odst. 1 Listiny základních práv a svobod. Zároveň je to neúcta k občanům, kteří vyjádřili nemalou podporu KSČM v posledních volbách.

Jeho další tvrzení, že je KSČM extremistickou stranou, je nejen nepravdivé, ale i v rozporu se všemi zprávami, které i jako bývalý premiér předkládal za vládu do Parlamentu. KSČM postupuje zcela v souladu s Ústavou České republiky a její změny navrhuje jen legálními prostředky, respektuje i uzavřené mezinárodně právní závazky, a pokud prezentuje návrhy na jejich změny, pak tak činí jen v souladu s mezinárodním právem. Věříme, že pan Jan Fischer nechce kriminalizovat právo naší strany na legitimní odlišný názor, než sám zastává např. z důvodu jeho vlastního konjukturalismu. Mezinárodně rozšířený kritický postoj k NATO je i v programu KSČM vyjádřen zcela legitimně. Jistě nelze upírat nikomu ani právo se jasně vyjádřit proti zahraničním vojenským misím, které nemají mandát OSN, do kterých se nezapojuje ani řada dalších zemí.

Pan Fischer si programové dokumenty KSČM nejen nepřečetl, ale není ani ochoten se zajímat o naše praktické politické kroky. To svědčí o tom, že asi neusiluje být prezidentem všech  občanů České republiky. Je možné, že pan Fischer za dobu pobytu v Anglii ztratil kontakt s  naší státní realitou.  A je jen na občanech, voličích, jak takové vyjádření budou posuzovat.

Za toto nepravdivé a prezidentského kandidáta nehodné tvrzení od Jana Fischera právem očekáváme omluvu.

Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kscm.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Řadu venkovských stavení, která mají velkou historickou hodnotu, zachránili chalupáři

5:34 Vinklátová (SLK): Řadu venkovských stavení, která mají velkou historickou hodnotu, zachránili chalupáři

Významnou historickou stavbou zapsanou v seznamu nemovitých kulturních památek je Tuláčkův statek, k…