Klasnová: Odvolání Pospíšila kvůli neschopnosti spořit? To by Vondra měl jít jako první

27.06.2012 13:20

Prohlášení k odvolání Ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila

Klasnová: Odvolání Pospíšila kvůli neschopnosti spořit? To by Vondra měl jít jako první
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová

„V době vyšetřování nehospodárnosti velkých armádních zakázek považujeme změny na resortu spravedlnosti za nešťastné.

Chceme věřit, že tento krok neohrozí stávající práci státních zástupců v probíhajících proti korupčních kauzách, stejně jako vůli poslanců vládní koalice vydat Vlastu Parkanovou,“ komentuje situaci Tomáš Jarolím, místopředseda Věcí veřejných.

„Jiřímu Pospíšilovi dlouhodobě vytýkáme neřešení neudržitelného stavu ve vězeňství a jeho iniciativy vedoucí k propouštění vězňů, s čímž jednoznačně nesouhlasíme. Máme problém s podceněním a neřešením situace kolem privatizace MUS a neprofesionálním nakládáním s prostředky Ministerstva spravedlnosti např. v kauze prodeje objektu ve Vidnavě, kde byla zcela bezúčelně a bez jakékoliv efektivity investována částka ve výši 29 milionů korun,“ uvádí předseda strany VV Radek John.

„Znovu však připomínáme, že proti korupčnost vlády se nepozná podle personálních rošád na ministerstvu spravedlnosti, avšak podle toho, zda vládní koalice vydá Vlastu Parkanovou, coby klíčového svědka v kauze CASA a umožní tak prošetření celého případu se všemi jeho důsledky.

Věříme, že nejde o pouhou zástěrku, jejímž cílem je odvedení pozornosti od hlasování o vydání Vlasty Parkanové a mocenský tlak na práci vyšetřujících orgánů.

Osobně pochybuji o argumentech Premiéra Nečase o neschopnosti ministra Pospíšila spořit. Pokud by Premiér ctil tento princip, pak prvním odvolaným by byl Ministr Vondra a to nejen kvůli kauze Promopro. Domnívám se, že skutečným důvodem k odvolání ministra spravedlnosti by mohla být vůle Pospíšila jmenovat Lenku Bradáčovou na místo odvolaného Vlastimila Rampuly,“ uzavírá komentář šéfka Poslaneckého klubu VV Kateřina Klasnová

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Veciverejne.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta (BOS): Advent mrchožroutů

22:30 Bašta (BOS): Advent mrchožroutů

Autor na pozadí násilných trestných činů spáchaných v posledních dnech na území ČR ukazuje, kam až …