Klasnová: Přístup MZ k hlukové legislativě mě nepřestává udivovat

17.04.2012 21:40

Poměrně překvapeně přijala místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová dnešní tiskovou konferenci ministerstva zdravotnictví a Národní referenční laboratoře k věcnému záměru hlukového zákona.

Klasnová: Přístup MZ k hlukové legislativě mě nepřestává udivovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová
reklama

“Po několika jednáních s ministrem i hlavním hygienikem jsem očekávala, že se mi dostane té cti být o posunu v legislativě předem informována, a hlavně také, že se ministerstvo nejprve vyjádří k návrhům na vytvoření připomínkující skupiny z řad odborníků na hluk,” uvedla Klasnová.

Kateřina Klasnová se s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem i hlavním hygienikem Michaelem Vítem setkala několikrát, za doprovodu českých odborníků na hluk, např. Josefa Drahoty. “Naposledy jsme na ministerstvu byli koncem ledna. Zástupkyně hlavního hygienika Viera Šedivá nám sdělila, že už mají jména připomínkujících případný nový hlukový zákon z ministerstva životního prostředí. Oslovili i ministerstvo dopravy či průmyslu a obchodu. Chtěla jsem, aby se skupina lidí, vyjadřujících se k věcnému záměru zákona, rozrostla také o jména ze sněmovny a hlavně z řad odborné veřejnosti. Nic takového se nestalo. Bohužel, odborná veřejnost bývá ministerskými úředníky opomíjena často,” řekla Kateřina Klasnová, kterou nynější spěch ministerstva poměrně překvapil. Už vzhledem k nucenému neplacenému volnu hlavního hygienika Michaela Víta.

Její slova potvrzuje i akreditovaný akustik a odborník na letecký hluk Josef Drahota, který se všech jednání s Klasnovou zúčastnil. “Dnešní oznámení považuji za vpodstatě utajenou akci. Na lednovém setkání s ministrem, které paní Klasnová zprostředkovala, jsme diskutovali i o složení orgánu, vytvářejícím a připomínkujícím věcný záměr. Ministerstvo zdravotnictví nás však od té doby vůbec nekontaktovalo, náhle dnes představilo návrh nové hlukové legislativy,” říká Drahota. Kvalitu návrhu nechce příliš komentovat, protože má zatím jen kusé informace z médií. “Už teď ale mohu říci, že toto nepřispěje k uklidnění, natož k vyřešení celé situace. Hlukové limity se nezměnily, vyhláška 272 upravující například měření hluku zcela nevýhodně pro občany bohužel dál platí,” doplnil akustik.

Kateřina Veselá
 as. Kateřiny Klasnové, místopředsedkyně PSP ČR

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Veciverejne.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Vyhodit 18 špionů bylo to nejmenší, co jsme mohli udělat

19:30 Ministr Hamáček: Vyhodit 18 špionů bylo to nejmenší, co jsme mohli udělat

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 20. dubna. Informace vlády k událostem ve Vrběticích v roce…